Řada telefonů OnePlus 8 sice bude představena až za dva týdny, ale informací o jednotlivých modelech není nikdy dost. A kromě neoficiálních zvěstí jsou tu i zprávy oficiální, které jednoznačně potvrdí některé z parametrů chystaných přístrojů. K takovým zprávám můžeme rozhodně přiřadit slova CEO společnosti, Pete Laua.

Na komunitním fóru Pete Lau potvrdil několik hlavních parametrů OnePlus 8. Hovořil o tom, že OnePlus jako prémiová značka vždy dbala na to, aby její produkty a především telefony byly výkonné s hladkým a plynulým fungováním systému. Této strategii dostojí i letos, takže řada OnePlus 8 bude vybavena tím nejlepším dostupným hardwarem. V první řadě je to procesor Snapdragon 865, který ve spojení s LPDDR5 operační pamětí a UFS 3.0 interním úložištěm dramaticky zvýší výkon systému a zároveň sníží energetickou spotřebu. V obou případech by mělo jít až o 25% zlepšení.

OnePlus bude také mezi prvními výrobci, kteří použijí nejnovější technologii pro operační paměť. Přenosová rychlost dosahuje až 6400 Mbit/s při šířce pásma až 51,2 GB/s. LPDDR5 také zohledňuje spotřebu energie, která je až o 45% nižší než u předchozí generace. Flashové úložiště UFS 3.0, které už lze považovat za standard u vlajkových telefonů, výrazně zvyšuje rychlost čtení a zápisu na zhruba 1700 MB/s. V tomto případě šli v OnePlus ještě dál a přidali i dvě nové technologie Turbo Write a Host Performance Booster. Výrobce navíc už dříve potvrdil i displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Je se tedy na co těšit.