Za necelé dva týdny se dočkáme představení nové řady telefonů značky OnePlus, ale 14. dubna bude i jedna zásadní premiéra. OnePlus se totiž poprvé v historii rozhodli poslat na trh hned trojici modelů najednou a standardní / Pro kombinaci doplní i „Lite“ model. Ten se podle všeho bude jmenovat OnePlus Z a dnes se na internetu objevil údajný snímek právě tohoto kousku ve slušivé černo-zlaté kombinaci. Samozřejmě nejde o nic oficiálního, takže vše berte lehce s rezervou.

Obrázek ale vypadá poměrně reálně, protože v podstatě sedí na veškeré spekulace a vypadá velmi podobně jako nedávné rendery z @OnLeaks. Takže by mělo jít o telefon s trojitým zadním fotoaparátem, AMOLED displejem s integrovanou čtečkou otisků prstů a pravděpodobně 90 Hz obnovovací frekvencí, nebo moderním průstřelem uprostřed nahoře pro selfie kamerku. Procesorem by měl podle všeho být některý z řady Mediatek Dimensity 1000 a budeme velmi zvědavi jestli to tak opravdu dopadne. OnePlus byli vždy věrní Qualcommu, ale občas není špatné lehce experimentovat.

Navíc možná půjde o jediný rozumně cenově nastavený model OnePlus, protože sílí obavy, že původní koncept „zabijáka vlajkových lodí“ je definitivně mrtev. Pokud ceny standardních modelů dorovnají hladinu současné špičkové konkurence a začnou se motat kolem nebezpečné hranice tisíce dolarů, tak by alternativní „Lite“ model nemusel být k zahození. A OnePlus Z to podle všeho nebude extra přehánět s kompromisy, takže by se možná mohlo jednat opravdu o letošní prodejní hit. Ale vše samozřejmě uvidíme černé na bílém opravdu až 14. dubna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.