Společnost Fitbit představila Fitbit Charge 4, nástupce svého nejprodávanějšího chytrého náramku Fitbit Charge 3. Spolu s již zažitými funkcemi a pokročilými senzory Fitbit nabídne nově českou lokalizaci, zabudovanou GPS, aplikaci pro ovládání Spotify, až sedmi denní výdrž na jedno nabití a vodotěsnost, to vše v elegantním provedení.

Charge 4 posune také hranice monitorování srdečního tepu s funkcí Active Zone Minutes, která nabídne nové personalizované informace o fyzické a srdeční aktivitě na bázi klidové tepové frekvence a věku. Cena proti předchůdci navíc nebude navýšena. Pro uživatele, kteří se poohlíží po nadstandardní podpoře a vedení, bude dostupný nový obsah ve službě Fitbit Premium, kterou lze vyzkoušet na 90 dní zdarma. Další novinky se objeví v nástrojích a výzvách, které pomohou lépe se stravovat, lépe spát a více se hýbat. Být součástí Fitbit znamená lépe porozumět svému zdraví a mít jej zároveň více pod kontrolou.

Nejpokročilejší designový chytrý náramek Fitbit, který pozvedne kondici a zdraví

Fitbit Charge 4 nabídne nejpokročilejší senzory a funkce. Nemusela se přitom zvětšovat konstrukce ani snižovat výdrž na jedno nabití. Konstrukce byla strategicky navržena pro zabudování GPS a zároveň zůstala dostatečně štíhlá pro co největší pohodlí během tréninku. Charge 4 je tak stále elegantní, štíhlý
a vodotěsný chytrý náramek, který je ideálním pro každodenní (a noční) nošení. Ve výbavě nechybí indukční tlačítko pro pohodlné ovládání a ostrý dotykový displej s velkou svítivostí pro pohodlné sledování aktivit na přímém slunci, který je chráněn tvrzeným sklem.

Fitbit Charge 4

Charge 4 je první chytrý náramek společnosti Fitbit, který nabídne zabudovanou GPS, díky které uživatelé budou moci ponechat telefon doma během venkovních tréninků. Náramek automaticky při běhání spustí GPS a během odpočinku automaticky pozastaví sledování aktivity. Nyní je možné sledovat tempo a vzdálenost v reálném čase, a kromě více než 20 režimů pro cvičení je zde také 7 nových, které využívají GPS. Patří mezi ně například jízda na kajaku, kanoistika, lyžování a snowboarding. Po dokončení aktivity s použitím GPS se synchronizuje náramek s telefonem a v aplikaci Fitbit uživatelé najdou mapu intenzity cvičení, ve které je možné vidět intenzitu cvičení na základě různých srdečních frekvencí přímo v rámci trasy. Budou tak mít kompletní vizuální přehled o svém zlepšení a výkonu v různorodém terénu.

Větší efektivita cvičení a lepší zdraví s funkcí Active Zone Minutes

Protože je aktivita u různých lidí odlišná, vyvinula společnost Fitbit funkci Active Zone Minutes, která pomůže lépe porozumět samotné aktivitě a celkovému zdraví nad rámec pouhých čísel jako jsou například nachozené kroky. Díky Fitbit PurePulse® 24/7 monitorování srdečního tepu funkce Active Zone Minutes využije srdeční tep jedince pro sledování úsilí během jakékoliv aktivity, která rozpumpuje srdce, ať už jde o spinning nebo jógu. Za každou minutu mírné aktivity pak odmění uživatele jedním kreditem a dvěma kredity pak za aktivitu intenzivní. Tato funkce učiní veškeré výpočty místo uživatele a umožní tak rychle
a jednoduše porozumět tomu, kolik aktivity je potřeba k dosažení denního a týdenního cíle. Poskytne také upozornění v reálném čase přímo na zápěstí pokaždé, když uživatel přejde z mírné aktivity do intenzivní, aby byl informován, zda je nutné přidat nebo naopak ubrat na výkonu a snaze. Po tréninku je možné si prohlédnout detailní přehled v aplikaci Fitbit, včetně pokroku napříč denními a týdenním cíli.

Kvalitnější spánek a dosažení cílů s Fitbit Charge 4

Spánek je důležitou složkou celkového zdraví a fyzické pohody. Proto i Charge 4 nabízí přední funkce pro lepší porozumění a zlepšení spánku. Funkce chytrého buzení, doposud dostupná jen pro řadu chytrých hodinek Fitbit, díky strojovému učení o buzení probudí uživatele v momentě, kdy je to nejvíce vhodné
a kdy bude nejvíce odpočatý. Funkce Sleep Score poskytne hlubší vhled do spánku a jeho kvality. Další funkce Charge 4 učiní zlepšení spánku pohodlnějším díky jednoduchému ovládání přímo na displeji náramku. Mezi ty patří rychlé nastavení budíku a aktivace režimu pro spánek. Charge 4 také nabídne SpO2 senzor, který monitoruje okysličení krve a zobrazuje jej pomocí grafů v aplikaci Fitbit. Úroveň kyslíku v krevním řečišti může indikovat různé dýchací potíže během spánku.

Větší motivace a pohodlí díky chytrým funkcím

Jde o první chytrý náramek Fitbit, který nabídne aplikaci pro ovládání Spotify a uživatelé tak mohou snadno udržet motivaci díky svým oblíbeným playlistům a skladbám s možností je jednoduše spustit, přerušit, přepnout nebo míchat. Nyní je také standardem pro všechny Charge 4 služba pro bezkontaktní placení Fitbit Pay, kterou v Česku podporují například Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank a Moneta Money Bank. Na Slovensku uživatelé využijí bezkontaktní placení u 365.bank, mBank, Poštové banky a Slovenské spořitelny. Uživatelům neuteče ani žádné upozornění na příchozí SMS, hovor nebo notifikaci z aplikace. Navíc je možné využít se zařízeními s OS Android funkci rychlých odpovědí nebo ztišit notifikace s režimem Nerušit. Charge 4 nabídne až sedmi denní výdrž na jedno nabití a udrží tak motivaci po dlouhou dobu bez nutnosti častého nabíjení. Nabídne také intuitivní dotykový displej s interaktivním prostředím, které se snadno ovládá a všechny důležité funkce jsou snadno dostupné.

Rozšířená nabídka Fitbit Premium přidává platformě Fitbit ještě větší hodnotu

Pro uživatele, kteří chtějí využít ke svému zařízení také extra podporu a motivaci, je v nabídce placená služba Fitbit Premium, která je dostupná v aplikaci Fitbit. Ta využívá statistiky za více než deset let spolu s akademickými a lékařskými znalostmi a poskytuje koučování a poradenství, které pomohou více se pohybovat, lépe spát a dobře se stravovat. Tato služba spolu s inovativním zařízením jako je Fitbit Charge 4 zhodnocuje Fitbit platformu spolu s programy, pokročilými funkcemi pro spánek, personálními radami, tisíci tréninků, novými výzvami a zprávami o zdraví – to vše na jednom místě. 

Cena, dostupnost a příslušenství

Fitbit Charge 4 je možné předobjednávat od dnešního dne u prodejců Alza a Datart. Fitbit Charge 4 bude v prodeji v barevných variantách Black, Rosewood od 15. dubna za doporučenou 4190 Kč, resp. 149,95 EUR. Fitbit Charge 4 Special Edition bude dostupný v barevné variantě Granite Reflective/Black s textilním a klasickým řemínkem v balení za cenu 4790 Kč/169,95 €.

Charge 4 lze přizpůsobit se zcela novými řemínky v různých barvách včetně REPREVE® recyklovaného textilního řemínku s reflexními prvky v barevných variantách Midnight a Rosewood. V nabídce jsou také sportovní silikonové řemínky v barevných variantách Evergreen a Frost White a prémiový Horween kožený řemínek v černé barvě. Charge 4 příslušenství je prodáváno zvlášť v obchodech a online a je kompatibilní také s Charge 3. Ceny začínají od 29,95 €.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.