Aktivita Xiaomi je v posledních týdnech rozhodně na výši a čínský gigant pracuje na plné obrátky. Před pár dny jsme se konečně dočkali i globálního představení špičkových modelů řady Mi 10, ale podle všeho si pro nás Xiaomi chystají i novinky hned na začátku dubna. Na 3. dubna je totiž plánovaná akce u příležitosti Xiaomi Smart Inn Fan Festival a slíbeno bylo hned 22 nových produktů. A podle některých analytiků by se hlavní hvězdou této akce mohla stát nová generace chytrého náramku Xiaomi Mi Band 5.

O Xiaomi Mi Band 5 se spekuluje už nějakou dobu a na veřejnost se dostaly i informace ohledně vybavení. Nikdy se však nemluvilo o plánovaných termínech vydání, takže by vše bylo poměrně na rychlo. Ale byli bychom samozřejmě rádi, protože chytré náramky od Xiaomi si během několika let zcela podmanily tuto kategorii trhu. Jsou totiž na rozdíl od chytrých hodinek zavedených značek opravdu dostupné pro kohokoli a nabízí i tak velmi solidní funkce a vybavení. Nová generace na tom určitě nebude jinak a možná se dočkáme i jednoho velmi příjemného překvapení.

Podle zasvěcenců by totiž Xiaomi Mi Band 5 mohl poprvé mít integrovaný NFC čip použitelný i mimo domovskou Čínu. Takže bychom konečně mohli náramkem i platit pomocí Google Pay a využít ho výhledově i na spoustu dalších věcí. Kromě toho by měl náramek mít i větší 1,2-palcový AMOLED displej (pro připomenutí, minulá generace měla 0.95-palcový). K dispozici by tak bylo více místa na ikony a zobrazované informace a samozřejmě půjde o displej barevný. Jak vše dopadne se dozvíme možná už pozítří, tak držme palce.