Telefon Pocophone F1, nebo také Poco F1, v roce 2018 oslnil snad všechny fanoušky přístrojů s dobrým poměrem cena/výkon. V tomto ohledu měl Poco snad to nejlepší, co se v dané době dalo vidět. Parametry prémiového stroje a cenu telefonu střední třídy. Ti, kteří si jej pořídili na něj nedají dodnes dopustit, ale i přesto čekají na jeho druhou generaci. Ta je stále ve fázi příslibů. Tedy, abychom to upřesnili, značka Poco se osamostatnila a stále udržuje fanoušky ve víře, že Poco F2 skutečně bude.

Ovšem čas běží a chystaný model je stále v nedohlednu. V jednu chvíli to vypadalo, že značka tento telefon připravuje, ale byl vydán model Poco X2, který byl rebrandem Redmi K30. Pak se zase rozjely spekulace o tom, že Redmi K30 Pro se bude na indickém trhu prodávat jako Poco F2. Tyto informace byly poměrně důvěryhodné, protože vzešly od pánů z XDA Developers.

Redmi K30 Pro nebude Poco F2

Tuto zvěst však vyvrací generální manažér Poco, C Manmohan. Ten uspořádal na svém twitterovém účtu interaktivní setkání fanoušků, na kterém sdílel několik informací ze zákulisí značky a také reagoval na dotazy. A právě asi nejdůležitější informací je to, že Poco F2 je skutečně v přípravách a bude se od Redmi K30 Pro lišit. To je jistě dobrá zpráva, ale je tu i ta špatná, jak už to tak bývá.

Cena Poco F2 už nebude tak nízká, jako u jeho první generace. Manmohan tvrdí, že pokud si chtějí fanoušci značky pořídit telefon jen za 265 dolarů, musí sáhnout po modelu Poco X2. Samozřejmě to má svou logiku. V roce 2020 nelze prodávat telefony s cenou z roku 2018. Už tenkrát byl Poco F1 nabízen téměř za nákladovou cenu a Xiaomi měla z telefonu minimální zisk. Dodejme ještě, že podle tipařů údajně bude Redmi K30 Pro na indickém trhu nabízen jako Poco X2 Pro a Poco F2 bude zcela nový model Redmi s názvem Redmi X10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.