Dnešní novinka asi překvapí málokoho, protože o návratu Huawei na trůn mobilní fotografie s novými vlajkovými modely asi nikdo nepochyboval. Ano slavný benchmark DxOMark už stihl otestovat Huawei P40 Pro a výsledek je skoro až překvapivě dominantní. V minulosti jsme totiž byli zvyklí na překonávání konkurence vždy o jeden maximálně dva bodíky, ale P40 Pro se s tím nemazal a konkurenci naprosto zadupal do země. Navíc se sluší zmínit i fakt, že se nejednalo o test P40 Pro Plus s pěti foto-senzory, ale opravdu jen o P40 Pro se čtveřicí foto senzorů.

I tak Huawei P40 Pro dosáhl plných 128 bodů a o parník tak překonal 124 bodíků Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro. Skóre je dominantní nejen v kategorii fotografie, ale nejlepších výsledků dosáhl telefon i ve video testu a selfie testech. Jedinou drobnou vadou na kráse je fakt, že byl telefon testován s evropským firmwarem, který zatím není dostupný standardním zákazníkům. Budeme tak muset expertům z DxOMarku věřit, protože Huawei přislíbit tento update reálně na trh až v blízké budoucnosti. To však na impozantním nástupu P40 Pro na trůn nechává jen miniaturní škraloup.

Telefon byl vychválen napříč všemi kategoriemi s důrazem na skvělé výkony zoomu, prozatím nejlepší dostupný autofokus, nejlepší hladinu šumu a také jako obvykle fantastické výkony v horších světelných podmínkách. Malých výtek se P40 Pro dočkal jen za občasné drobné nepřesnosti ve vyvážení bílé a přesnosti barev, případně za menší úhel záběru ultra-wide snímků. To stejné i v případě videa, kde je do nebes vynášena zejména stabilizace. Podrobný test se všemi testovanými snímky najdete samozřejmě přímo na stránkách DxOMarku.