Dnešní novinka asi překvapí málokoho, protože o návratu Huawei na trůn mobilní fotografie s novými vlajkovými modely asi nikdo nepochyboval. Ano slavný benchmark DxOMark už stihl otestovat Huawei P40 Pro a výsledek je skoro až překvapivě dominantní. V minulosti jsme totiž byli zvyklí na překonávání konkurence vždy o jeden maximálně dva bodíky, ale P40 Pro se s tím nemazal a konkurenci naprosto zadupal do země. Navíc se sluší zmínit i fakt, že se nejednalo o test P40 Pro Plus s pěti foto-senzory, ale opravdu jen o P40 Pro se čtveřicí foto senzorů.

I tak Huawei P40 Pro dosáhl plných 128 bodů a o parník tak překonal 124 bodíků Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro. Skóre je dominantní nejen v kategorii fotografie, ale nejlepších výsledků dosáhl telefon i ve video testu a selfie testech. Jedinou drobnou vadou na kráse je fakt, že byl telefon testován s evropským firmwarem, který zatím není dostupný standardním zákazníkům. Budeme tak muset expertům z DxOMarku věřit, protože Huawei přislíbit tento update reálně na trh až v blízké budoucnosti. To však na impozantním nástupu P40 Pro na trůn nechává jen miniaturní škraloup.

Telefon byl vychválen napříč všemi kategoriemi s důrazem na skvělé výkony zoomu, prozatím nejlepší dostupný autofokus, nejlepší hladinu šumu a také jako obvykle fantastické výkony v horších světelných podmínkách. Malých výtek se P40 Pro dočkal jen za občasné drobné nepřesnosti ve vyvážení bílé a přesnosti barev, případně za menší úhel záběru ultra-wide snímků. To stejné i v případě videa, kde je do nebes vynášena zejména stabilizace. Podrobný test se všemi testovanými snímky najdete samozřejmě přímo na stránkách DxOMarku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.