Tak  už můžeme konečně udělat tečku za spekulacemi o příchodu telefonů řady OnePlus 8, protože nás tvůrci poctili oficiální pozvánkou na online představovačku. Ta proběhne už za dva týdny 14. dubna, takže je nejvyšší čas udělat malou finanční inventuru a schrastit nějaký ten šesták. Poprvé v historii značky by podle všeho měla mít jejich řada telefonů hned trojici zástupců a novinkový OnePlus 8 Lite (případně OnePlus Z) tak prožije svoji premiéru. A tvůrci v jeho případě možná sáhnou k procesorům Mediatek Dimesity 1000.

Sloganem letošního generace je podle pozvánky „Lead with Speed“ a OnePlus se nám tím určitě snaží naznačit hned pár věcí. Může jít samozřejmě o odkaz na použití Snapdragonu 865, sítí 5G nebo možná až 120 Hz obnovovací frekvence displeje. Ostatně podle dostupných informací bude tato generace premiérová hned v několika ohledech. O OnePlus 8 Lite již byla řeč, ale s největší pravděpodobností bude revoluční i Pro varianta. Ta by totiž podle poprvé disponovat bezdrátovým nabíjením a také odolnou certifikací IP68. Tedy vše, po čem fanoušci dlouhá léta volali.

OnePlus 8 Pro bude také i velmi silným hráčem v souboji na poli mobilní fotografie, protože by měl dostat v podstatě stejnou výbavu jako sesterské Oppo Find X2 Pro. Tedy čtyři senzory zahrnující hned dvojici 48 Mpix kousků. A pokud paměť neklame, tak Find X2 Pro je stále na vrcholu žebříčku DxOMarku… OnePlus by se tak konečně mohli definitivně zařadit na absolutní špičku, kde stále ještě v minulosti měli malé rezervy. Teď už jen nějakou slušnou cenu a můžeme otvírat šampaňské, protože řada OnePlus 8 je za dveřmi !