Řada telefonů OnePlus 8 je to, oč tu běží. Jejich představení se blíží, takže o různé informace o jednotlivých modelech není nouze. Proto si dnes dáme další zvěst o modelu OnePlus 8 Pro. Ví se například, že by se výrobce už konečně mohl rozhoupat a nadělit tomuto telefonu podporu bezdrátového nabíjení. To jistě fanoušci značky rádi slyší. A ti, kteří kladou u svého stroje důraz na solidní fotoaparát by zas mohli mít radost z dnešní zvěsti.

Poměrně známý indický tipař Ishan Agarwal sdílí na svém twitterovém účtu info o rozlišení zadního fotoaparátu modelu OnePlus 8 Pro. Podle něj bude mít Pro verze fotoaparát se čtyřmi snímači. První z nich bude senzor Sony IMX689 s 48 MPix a světelností f/1.78. Jde tedy o stejný senzor, který má i Oppo Find X2 Pro. Aby toho nebylo málo i druhý snímač OnePlus 8 Pro dostane 48 MPix a půjde o Sony IMX586. Ten bude fungovat jako širokoúhlý objektiv se clonou f/2.2 a záběrem 120 stupňů.

Třetím do party by měl být teleobjektiv s rozlišením 8 Mpix, světelností f/2.4 a 3× optickým zoomem. Kromě toho tento senzor zvládne i 30× digitální zoom. Čtvrtý snímač by měl mít 5 MPix. Agarwal si také myslí, že výrobce zadnímu fotoaparátu přiřadí i několik zajímavých funkcí a režimů. Patřit by k nim měl například režim Night Portrait, vylepšené OIS a EIS, filmové efekty a funkce nazvaná 3-HDR. S takovouto foto výbavou by se mohl telefon umístit v žebříčku DxOMark na slušné pozici, ale budeme si muset počkat ještě nějakou dobu na jeho otestování.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.