Řada telefonů OnePlus 8 je to, oč tu běží. Jejich představení se blíží, takže o různé informace o jednotlivých modelech není nouze. Proto si dnes dáme další zvěst o modelu OnePlus 8 Pro. Ví se například, že by se výrobce už konečně mohl rozhoupat a nadělit tomuto telefonu podporu bezdrátového nabíjení. To jistě fanoušci značky rádi slyší. A ti, kteří kladou u svého stroje důraz na solidní fotoaparát by zas mohli mít radost z dnešní zvěsti.

Poměrně známý indický tipař Ishan Agarwal sdílí na svém twitterovém účtu info o rozlišení zadního fotoaparátu modelu OnePlus 8 Pro. Podle něj bude mít Pro verze fotoaparát se čtyřmi snímači. První z nich bude senzor Sony IMX689 s 48 MPix a světelností f/1.78. Jde tedy o stejný senzor, který má i Oppo Find X2 Pro. Aby toho nebylo málo i druhý snímač OnePlus 8 Pro dostane 48 MPix a půjde o Sony IMX586. Ten bude fungovat jako širokoúhlý objektiv se clonou f/2.2 a záběrem 120 stupňů.

Třetím do party by měl být teleobjektiv s rozlišením 8 Mpix, světelností f/2.4 a 3× optickým zoomem. Kromě toho tento senzor zvládne i 30× digitální zoom. Čtvrtý snímač by měl mít 5 MPix. Agarwal si také myslí, že výrobce zadnímu fotoaparátu přiřadí i několik zajímavých funkcí a režimů. Patřit by k nim měl například režim Night Portrait, vylepšené OIS a EIS, filmové efekty a funkce nazvaná 3-HDR. S takovouto foto výbavou by se mohl telefon umístit v žebříčku DxOMark na slušné pozici, ale budeme si muset počkat ještě nějakou dobu na jeho otestování.