Fandové OnePlus se už jistě nemohou dočkat nové letošní řady telefonů. Její součástí by měly být modely OnePlus 8, OnePlus 8 Pro a překvapivě i OnePlus 8 Lite. Posledně jmenovaný model by měl spadat svými parametry do vyšší střední třídy. Něco málo z jeho specifikací se už prodralo na síť a k vidění byly i renderované obrázky telefonu.

Každopádně je jisté, že OnePlus 8 Lite bude letos velkým překvapením. A to proto, že odlehčenou verzi svých vlajkovek výrobce zatím nikdy neuvedl. Dalším překvapením by mělo být i použití procesoru z dílen MediaTek, konkrétně by se mělo jednat o čipset Dimensity 1000, což je nejnovější high-end kus křemíku tohoto výrobce s podporou 5G sítí, jader Cortex A77 nebo grafiky Mali G77MP9. Nu a dalším překvapením by mohl být i jeho obchodní název. Známý tipař Max Weinbach na svém twitterovém účtu totiž tvrdí, že se telefon bude prodávat jako OnePlus Z.

K dalším informacím o odlehčeném OnePlus můžeme přidat i termín jeho vydání. Podle posledních zpráv nebude představen zároveň s jeho plnohodnotnými bratry, ale dočkat bychom se ho měli na konci druhého kvartálu letošního roku. Navíc by nemělo jít jen o nějaký nárazový model jako byl OnePlus X, ale mělo by jít o novou řadu, která bude aktualizována každým rokem. Letos bychom tedy u tohoto modelu mohli očekávat kromě zmíněného procesoru i 6,5 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Trojitý zadní fotoaparát se 48 MPix, 16 MPix a 12 MPix snímači. A snad také 4000 mAh baterii s podporou 30 W nabíjení. Cena je odhadována na 400 britských liber.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.