V příštím měsíci dojde i na Meizu 17 5G. Tedy na jeho oficiální představení a zároveň s ním bude uveden i jeho bratr Meizu 17 Pro. Dosud se mluvilo především o standardním modelu a zvěsti se točily hlavně kolem zadního fotoaparátu, případně designu celého telefonu. Samozřejmě půjde o prémiové telefony s procesorem Snapdragon 865 a není nutno asi dodávat, že také s podporou 5G sítí.

Ale vraťme se zpět k zadnímu fotoaparátu. Dlouho se spekulovalo o tom, že Meizu 17 5G bude mít kruhový „Oreo“ modul. Pak se chvíli mluvilo i o vertikálním uspořádání. Nakonec první reálné fotky jednoznačně potvrdily, že chystané telefony budou mít horizontálně uložený modul kamery. Je to sice mírně nezvyklé, ale ne dosud neviděné. Podobně uložený zadní fotoaparát má například i telefon Samsung Galaxy S10 Plus.

Horizontální uložení modulu kamery chce potvrdit i jeden z čínských tipařů, který na Weibo sdílí snímky vodoznaků kamery. Podle nich by tedy jak Meizu 17 5G tak i jeho Pro verze měly mít horizontální kameru. Na vodoznaku je naznačeno pět kroužků, které by měly znázorňovat počet snímačů. Jeden z nich má však ještě tečku uprostřed. Je tak pravděpodobné, že půjde o LED blesk. Ten by měl být uprostřed řady senzorů a rozdělit ji tak na dvě dvojice. Rozlišení snímačů můžeme zatím jen odhadovat. Vzhledem k tomu, že výrobce u svých předchozích vlajkových lodí použil 48 MPix senzor Sony, mohli bychom se jej dočkat i letos. Mohlo by jít o Sony IMX689 nebo IMX686.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.