Nedávná globální představovací akce Xiaomi Mi 10 odhalila, že jsou si v Xiaomi velmi dobře vědomi vysoko nastavené ceny hlavní řady. Překvapili tak veřejnost odhalením výborně naceněného Xiaomi Mi 10 Lite, které bude v květu bez debat prodejním hitem. A podle certifikační agentury FCC možná nebude jediným Lite kouskem od Xiaomi, které se na nás v dohledné době chystá. V jejich záznamech je totiž pod kódovým označením M2002F4LG k vidění pravděpodobně model Xiaomi Mi Note 10 Lite.

Jak jistě víte, tak původní Xiaomi Mi Note 10 (Pro) bylo zjevením z čistého nebe, protože se čínská firma šokujícím způsobem vyšvihla tímto midrange modelem na špici foto-žebříčku DxOMark. Výkonnostně se jednalo o čistou střední třídu s procesorem Snapdragon 730G a celkem solidní cenou. A podle všeho na základní vybavení chce navázat i chystané Xiaomi Mi Note 10 Lite, protože se ve spoustě parametrů od svého předchůdce v podstatě neliší. Ať už jde o 6,47-palcový FullHD+ OLED displej, procesor Snapdragon 730G, 5260 mAh kapacitu baterie nebo 30W rychlo-nabíjení.

Reálných změn tak dozná jen fotografické vybavení. Zadní sestava senzorů by se mohla skládat z pětice 64 + 8 + 8 + 5 + 2 Mpix, ale dnes se už objevila i korekce, že senzory jsou ve skutečnosti jen čtyři. Jedna z původně oznámených 8 Mpix kamerek tak musí ze hry. Fotoaparáty také nebudou mít ve srovnání s původním modelem laserové ostření a musí se spokojit jen se 16 Mpix selfie kamerkou. Uvidíme jak se Xiaomi pochlapí s cenou, protože nový „Lite“ vypadá jen jako foto-výbavou okrájená původní verze. Rozdíl v ceně tak musí být znatelný, aby se na vějičku vůbec někdo chytil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.