Telefon Xiaomi Mi 9 Pro 5G byl představen loni v září/septembri. Kromě podpory 5G síti držel také zajímavý primát. Stal se ve své době na čínském trhu tím nejlevnějším přístrojem s 5G. V době vydání běžel na operačním systému Android Pie, který doplnila nadstavba MIUI 11. A ti, kteří si jej v té době pořídili doufali, že aktualizaci na Android 10 dostanou mezi prvními.

Ovšem museli si počkat poněkud déle, vlastně až do těchto dnů. Xiaomi Mi 9 Pro 5G je totiž aktualizován na Android 10 až nyní. A že jde o velmi očekávaný update dokazují i radostné výkřiky majitelů tohoto modelu. Nutno ale podotknout, že aktualizace zatím není stabilní, jde stále o beta verzi. Takže jistá vada na kráse tu přece jenom je. Update dostávají jen ti, kteří jsou přihlášení to testovacího beta programu. Výrobce chce tímto krokem vychytat všechny mouchy a následně vydat už dokonale odladěnou verzi pro všechny uživatele. Nemělo by to údajně trvat déle než několik týdnů.

Nezbývá tedy než trpělivě čekat a doufat, že se za pomoci beta testerů podaří v krátké době odstranit všechny kritické chyby a vydat globální stabilní verzi aktualizace. Bylo by to jistě velmi žádoucí, protože přece jen čekání na plnohodnotnou aktualizaci už trvá šest měsíců. A každý z majitelů telefonu Mi 9 Pro 5G by jistě chtěl mít svůj stroj aktualizovaný, aby si mohl v celé kráse užívat poslední verze Androidu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.