Po velice úspěšném telefonu Redmi 8 by měl logicky přijít stroj, který bude stejně, ne-li víc úspěšný. A ten se právě teď chystá. Ponese název Redmi 9 a dočkat bychom se ho mohli zhruba ve třetím čtvrtletí letošního roku. Je však docela možné, že telefon bude představen i dříve. Fanoušci doufají a očekávají, že i u letošního modelu bude zachován výborný poměr cena/výkon.

Ať už k představovačce Redmi 9 dojde kdykoli, už nyní se o něm začíná mluvit. A na síti se začínají objevovat jeho odhadované specifikace a dokonce i reálná fotka zadního fotoaparátu. Tu na svém twitterovém účtu sdílí tipař Sudhanshu Ambhore, který navíc tvrdí, že jak snímek, tak i hlavní parametry telefonu získal od svého důvěry hodného čínského zdroje.

Jaké by tedy měly být některé ze specifikací Redmi 9? Tipař tvrdí, že jako procesor bude použit Helio G80. Stejný čipset najdeme například u telefonu Realme 6i, který byl představen zhruba před týdnem. Redmi 9 by měl být nabízen ve více verzích, přičemž základní model by měl mít 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které bude možno dále rozšířit.

A teď to hlavní a tím je fotoaparát na tipařově snímku. Modul kamery bude vertikálně uložen a bude mít čtyři snímače. Tedy abychom byli zcela přesní, podle snímku budou tři foto senzory uloženy pod sebou a pod nimi je snímač otisků. Čtvrtý senzor a LED blesk je uložen v samostatném modulu napravo. Co se rozlišení snímačů týče, mělo by jít o 13 MPix, 8 Mpix, 5 Mpix a 2 MPix. Najdeme zde jak širokoúhlý objektiv, tak i makro objektiv a senzor pro snímání hloubky ostrosti. Cena telefonu by údajně měla být nižší než 150 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.