Předevčírem jsme se od Huawei dočkali online představení celé nové řady telefonů řady P40 a jako další extra produkt nám byl předveden i nový model chytrých hodinek Huawei Watch GT2e. Ty v zásadě vychází z již existujícího modelu GT2 (který jsme nedávno také recenzovali), ale nabídnou více sportovních funkcí a lehce odlišný vzhled. A dnes pro vás máme informace přímo od českého zastoupení značky, takže známe přesné ceny a dostupnost tohoto nového kousku.

Huawei Watch GT2e namísto tradičního designu, kde je ciferník oddělen od řemínku, má klasický kulatý ciferník s integrovaným perforovaným silikonovým řemínkem. AMOLED displej o velikosti 1,39-palce s rozlišením 454 x 454 pixelů má samozřejmě skvělé barvy a k dispozici jsou i nové ciferníky. Robustní pouzdro hodinek je z nerez oceli a nyní má i pískovaný povrch pro lepší texturu. Za zmínku pak stojí i nový procesor Kirin A1, 4 GB vnitřní paměti nebo baterie s výdrží až kolem dvou týdnů.

Sportovní zaměření hodinek dokládá podpora 15 profesionálních tréninkových režimů včetně 8 outdoorových aktivit, 6 profesionálních cvičebních režimů a sledování až 190 typů dat. Huawei Watch GT 2e také podporují 85 přizpůsobených tréninkových režimů, které pokrývají šest kategorií sportů. Poprvé se také dočkáme monitorování hladiny kyslíku v krvi (SpO2) a samozřejmě již zavedených technologií firmy jako Truseen, Trurelax a Trusleep. Vše pro péči o zdraví a životní styl.

Do předprodeje se nové chytré hodinky Huawei Watch GT2e dostanou už 13. dubna a start prodejů je naplánován v obvyklé distribuční síti na 20. dubna. U nás budou k dostání v barvách Graphite Black, Pava Red a Mint Green, přičemž cena byla stanovena na 4499 Kč. A musíme také zmínit i novou variantu dámských GT2 42mm v bílé Frosty White za 5999 Kč. Tak jak se vám nové sportovní „cibule“ od Huawei zamlouvají ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.