Telefony řady Huawei P40 už máme úspěšně představené a tak je jasné, že by brzy měla následovat odpověď od sesterské značky Honor. Špičkové modely Honoru totiž v minulosti vždy braly poměrně hodně od řady P a šlo tak o levnější podobnou variantu s mírnými ústupky a kompromisy. Pozítří by se podle všech odhadů měl představit Honor 30S, ale je nepravděpodobné, že ho doprovodí i vlajkové modely. Dnes se ale naštěstí aspoň objevil na internetu náčrt specifikací Honor 30 od obvykle velmi důvěryhodných „leaksterů“ z @OnLeaks.

Podle těchto informací by se Honor 30 měl opět poměrně blížit P40 a specifikace tomu z velké části odpovídají. Modul zadního fotoaparátu je také obdélníkový a najdeme v něm trojici senzorů s podobnými parametry. Hlavním foto senzorem by tak měl být 50 Mpix Sony IMX7xx s velikostí pixelů  2.24µm, což je o něco méně než u P40. Samozřejmě půjde o senzor s podporou pixel binningu 4v1, jak je dnes obvyklé. Doplnily by ho pak 12 Mpix ultra-wide s 2.8µm pixely a 8 Mpix telefoto čočka s 3x optickým zoomem. Pravděpodobné je také využití nového ostření Octo Pixel autofocus od Huawei.

Chybět bude určitě certifikace Leica, ale to je také u dynamiky Huawei/Honor obvyklé. Honor 30 by měl být špičkovým telefonem se vším všudy a očekává se tak využité procesoru Kirin 990 5G, takže nebude ztrácet na P40 ani v této oblasti. Na druhou stranu pozítří chystaný Honor 30S takové ambice mít nebude, protože by mělo jít o jeden z prvních kusů s midrange kouskem Kirin 820 5G. Vše samozřejmě berte s mírnou rezervou, protože nejde o žádné oficiální informace. Ale vzhledem k dostupným detailům vše vypadá velmi věrohodně a my se tak můžeme pomalu na Honor 30 začít těšit. Zejména cenově…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.