Většina dražších telefonů současnosti je vybavena AMOLED (nebo jiným OLED panelem) displejem, protože výhody viditelné na první pohled. AMOLED displeje mají lepší podání černé barvy, jsou úspornější, není problém v nich mít integrované čtečky a také podporují funkci Always-on. To se vždycky hodí, protože je poměrně otrava rozsvěcovat displej telefonu manuálně, když se chcete podívat třeba na časomíru nebo datum. A telefony OnePlus se překvapivě této funkci až doteď úspěšně vyhýbaly, i když všechny jejich modely v poslední době mají samozřejmě AMOLED.

Naštěstí tom však vypadá, že se fanouškům konečně podařilo vývojáře přesvědčit a nebude tak dlouho trvat k implementaci Always-on displeje to Oxygen OS. Vděčit za tento posun můžeme nové platformě IDEAS, skrze kterou OnePlus sbírají zpětnou vazbu a návrhy od uživatelů. A světe div se, právě funkce Always-on patřila dlouhodobě k nejžádanějším vylepšením systému. Na oficiálních fórech i na Twitteru se k tomu už vyjádřili i samotní vývojáři a potvrdili, že už se na všem pracuje. A to samozřejmě fanoušci velmi rádi slyší.

Samozřejmě si na reálnou dostupnost ještě chvíli počkáme, protože vše musí projít testy. Always-on-display určitě lehce zvýší spotřebu telefonu, ale podle prvních testů to vypadá optimisticky. Dá se s velkou pravděpodobností předpokládat, že by se této funkce zpětně mohly dočkat i telefony řady OnePlus 6/6T a OnePlus 7/7T, které nemají vysoké obnovovací frekvence, nebo je vše zvládnutelné. Momentální trend vysokých obnovovacích frekvencí displeje totiž má také negativní vliv na výdrž baterie a ve spojitosti s AOD by vše mohlo ještě gradovat. Tak snad již brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.