Tak jsme se dnes konečně dočkali, protože ve skoro hodinovém online přenosu byly konečně oznámeny špičkové modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro v globálním provedení. Naštěstí se nepotvrdily zprávy o absenci Pro modelu na evropském trhu a tak dorazí oba dva. Tedy vlastně tři… Protože na závěr celé představovačky jsme se dočkali i oficiálního oznámení levného Xiaomi Mi 10 Lite 5G a nutno dodat, že ten vypadá jako trefa do černého. Ale vezměme to hezky postupně.

Předpokládám, že není až tak nutné si znovu opakovat parametry Mi 10 a Mi 10 Pro, protože jsou obecně známé a navíc není problém mrknout na naše články (ZDE a ZDE). Jde o parádní modely se Snapdragonem 865, 108 Mpix fotoaparátem nebo 30W bezdrátovým nabíjením. Pro varianta momentálně trůní na prvním místě žebříčku DxOMark, takže jde opravdu o nekompromisní kousky ve všech ohledech. A Xiaomi si bohužel kvalitu nechají u globálních modelů i pořádně zaplatit.

Oficiálně oznámené ceny totiž potvrdily to, co jsme tak nějak očekávali a nejde zrovna o žádné optimistické čtení. Základní verze Xiaomi Mi 10 dorazí na evropský trh za 799 euro a Mi 10 Pro pak ještě přitopí pod kotlem s 999 eurovou cenovkou. Což při současném kurzu přes 27 korun za euro dává i základnímu modelu pořádný přesah přes 20 tisíc korun. Inu, nic není ideální a Xiaomi definitivně překročili svůj stín směrem k ostatním prémiovým značkám se vším všudy. Dostupnost je ve státech EU různá a středobod je někdy kolem poloviny dubna. Uvidíme jak na tom budou naše obchody.

Xiaomi si ale na skoro samotný konec prezentace schovali i jedno velmi příjemné překvapení. Tím se stalo velmi zběžné oznámení levného Xiaomi Mi 10 Lite 5G včetně evropské ceny. Telefon by měl mít 6,57-palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, procesor Snapdragon 765G s podporou 5G, 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti, čtyři zadní fotoaparáty se 48 Mpix hlavním, 16 Mpix selfie kamerku nebo 4160 mAh baterii se 20W nabíjením. S cenou 349 euro to vypadá na výbornou volbu, ale počkáme si minimálně do května.

Dostalo se i na další produkty a za zmínku stojí hlavně výborný 65-palcová chytrá televize Mi TV 4S, který by od června měla být k sehnání od 549 euro. Případně dva AIOT routery, profesionální AX3600 za 119.99 euro a domácí AC2350 za 49.99 euro. Na konec si pak nechali ještě představení sluchátek Mi True Wireless Earphone 2 s cenou 79.99 euro.

Pro fanoušky Xiaomi jde určitě o velmi zajímavé novinky a osobně jsem poměrně příjemně překvapen na první pohled velmi solidně nastavenou cenou Mi 10 Lite. Ale budeme muset počkat na kompletní seznam specifikací, protože se přece jen jedná jen o hrubý nástřel. Co na globální dostupnost a ceny nových kousků od Xiaomi říkáte Vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.