Jak vyhodnotit, zda je novinkový telefon úspěšný? Může to být díky pozitivní zpětné vazbě uživatelů a nebo objemem prodejů. A pokud bychom se podívali na před třemi dny představenou řadu Redmi K30 Pro 5G, může výrobce už nyní hovořit o úspěchu. Připomeňme, že tato řada obnáší standardní model K30 Pro 5G a edici K30 Pro 5G Zoom. Dnes se oba dva telefony začaly prodávat v Číně v 10:00 hodin tamního času a výrobce bleskově na čínské síti hlásí masivní úspěch.

Od zahájení prodejů do vyprodání první várky obou telefonů řady Redmi K30 Pro 5G uběhlo 30 sekund. Není sice známo kolik kusů bylo prodáno, ale zisky prý přesáhly 100 milionů jüanů, což je v přepočtu zhruba 14 milionů dolarů. Úcty hodná částka. Samozřejmě dalších zájemců o tyto stroje je mnoho, takže výrobce nyní pracuje na urychlení distribuce a další produkci.

Za tímto prodejním úspěchem bezesporu stojí skvělá výbava obou modelů a také jejich cena. I když ta je poněkud vyšší, než u Redmi telefonů bývá zvykem. Ale výbava přístrojů za mírně vyšší cenu rozhodně stojí. Srdcem obou strojů je procesor Snapdragon 865, který není nejlevnější a i přesto je K30 Pro 5G v současnosti nejlevnějším telefonem s tímto čipsetem. Pravda, někteří mohou namítat, že kvůli nižší ceně musel udělat výrobce kompromis například u obnovovací frekvence displeje. Ovšem není to nic, co by běžný uživatel nebyl schopen překousnout. Podrobnosti o parametrech a cenách telefonů Redmi K30 Pro 5G najdete zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.