Asi nikomu z našich čtenářů neuniklo, že včera byly oficiálně představeny telefony řady Huawei P40. Nedílnou součástí telefonů Huawei je i vlastní nadstavba, která byla také včera představena ve verzi EMUI 10.1. Nabídne hromadu nových funkcí a aplikací. Samozřejmě nadstavba už je přímo předinstalovaná do modelů P40 a P40 Pro a brzy by měla být distribuována i na další přístroje.

Jaké novinky tedy můžeme u EMUI 10.1 očekávat? Je to především platforma Huawei Mee Time, která je alternativou Google Duo. Měla by uživatelům zajistit uskutečnění video hovorů, spolupráci na více obrazovkách a propojení více zařízení. Video hovory běží v rozlišení 1080 pixelů, je zde i režim pro špatné světelné podmínky. Huawei vývojáři také tvrdí, že tuto platformu podporuje i chytrá obrazovka Huawei Vision a reproduktor Sound X.

Další novinkou v této verzi nadstavby je Huawei Share. Tato aplikace umožňuje pohodlný přenos souborů na počítač a sdílení obrazovky nebo multimédií. Díky tomu lze počítač použít pro mobilní video hovory nebo i v případě, že potřebujete zesílit zvukový výstup z telefonu. K novinkám patří i funkce Cross-Device Photo Gallery. Tuto funkci lze využít pro přístup k fotografiím nebo videům z jakéhokoli zařízení, které momentálně používáte, pokud jste připojeni ve stejné Wi-Fi síti. Vyhledávání jednotlivých snímků zjednoduší zadávání klíčových slov. Zajímavou novinkou je i hlasová asistentka Celia. Ta je náhradou asistenta Google AI. Pro její vyvolání stačí na sekundu podržet tlačítko pro zapnutí a vypnutí, nebo hlasový příkaz „Hey Celia“. Novinek je samozřejmě víc, ale tyto patří asi mezi ty nejzásadnější. Předpokládáme, že Huawei vbrzku uvede i časový harmonogram aktualizací EMUI 10.1 pro další zařízení.