Tento měsíc, a to dost možná i díky zrušenému veletrhu MWC, je nabit představovanými novinkami. Také společnost Vivo chystá na 31. března/marca prezentační akci. Uveden bude telefon Vivo S6 5G, který je součástí plánu společnosti o výrobě přístrojů s podporou 5G sítí. Samozřejmě podpora 5G bude jedním z hlavních parametrů chystaného telefonu, ale díky výpisu Tenaa známe i další specifikace. Ví se například, že nový Vivo stroj bude pohánět procesor Exynos 980 5G.

Použití právě tohoto procesoru u Vivo S6 5G svým způsobem potvrdil i výpis testů na Geekbench. Tam telefon figuruje pod kódovým označením V1962A. Testován byl s čipsetem Exynos 980 se základním taktem 1,79 GHz a integrovaným modemem 5G. Při testech jej doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 10. V Single-core testu dostal Vivo S6 5G celkem 694 body a ve více jádrovém testu pak 1847 bodů.

Dodejme ještě, že použití procesoru z dílen společnosti Samsung není u Vivo nějakou výjimkou. Chystaný telefon bude už třetím v pořadí s tímto čipsetem. Přiřadí se tak k modelům Vivo X30 a Vivo X30 Pro. Ty byly představeny na konci loňského roku. Exynos 980 je přímým konkurentem procesoru Snapdragon 765G společnosti Qualcomm. V rámci Geekbench testů mají tyto dva procesory velmi podobné skóre, i když u Single-core testu si lépe vedl právě Exynos 980. Samozřejmě syntetické testy nemusí odpovídat tomu, jak si pak daný procesor vede při běžném každodenním používání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.