Dnešek je asi zaslíben publikaci parametrů nové řady telefonů velkých značek. Kromě oficiální online tiskové konference u příležitosti představení modelů Huawei P40 se totiž na internetu objevily i konkrétní specifikace chystaných OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Veškeré info pochází od známého indického „leakstera“ Ishana Agarwala a jako obvykle tak jde o důvěryhodné detaily. A zejména v případě Pro verze telefonu tam je pár věcí, které fanoušky OnePlus zaručeně potěší.

Ale vezměme vše postupně. Dle očekávání by základní model OnePlus 8 měl být menší s 6.55-palcovým Super AMOLED displejem a FullHD+ rozlišením nebo 90 Hz obnovovací frekvencí. Fajnšmekři pak zvolí Pro variantu, která má 6,78-palcový QHD+ displej a dostanou i 120 Hz. Procesorem je v obou případech Snapdragon 865 a na výběr bude z 8GB/12GB RAM a 128GB/256GB vnitřní paměti UFS 3.0. Za zmínku ale stojí fakt, že v případě standardního modelu jde o LPDDR4X RAM a Pro má rychlejší LPDDR5 RAM.

To opravdu zajímavé ale dostaneme při pohledu na fotoaparáty. Trojitá sestava základního OnePlus 8 s 48 Mpix + 16 Mpix +2 Mpix neoslní, ale Pro verze se inspirovala u sesterského Oppo Find X2. Nabídne totiž hned 48 Mpix + 48 Mpix +8 Mpix +5 Mpix a to už „smrdí“ možnou kvalitou. Kapacita baterie je pak 4300 mAh oproti 4510 mAh, samozřejmě ve prospěch většího telefonu. A teď k tomu opravdu revolučnímu, OnePlus 8 Pro by totiž měl poprvé v historii značky nabídnout i 30W bezdrátové nabíjení a hlavně odolnou certifikaci IP68. No, už by bylo načase.

Podle všeho bychom se mohli oficiálně nových modelů OnePlus dočkat někdy v průběhu dubna, ale jde samozřejmě jen o optimistický odhad. Pomalu se ale začínám obávat nastavené ceny, protože konkurence je letos velmi „štědrá“ a tak i zejména OnePlus 8 Pro určitě nebude nijak extra levný. Ale třeba se pletu a firma překvapí.