Na dnešní online představovačce značky Huawei byly za hlavní hvězdy samozřejmě nové vlajkové telefony řady P40. Čínská firma ale ukázala světu i další nové produkty, mezi které patří i chytré hodinky Huawei Watch GT2e. Ty jsou sportovnější variantou již dostupného modelu GT2, který si ostatně nedávno vedl velmi slušně v naší podrobné recenzi. Novinka je také o pořádný fous levnější, takže půjde pro mnohé o velmi zajímavý kousek.

Nová „e“ verze vychází ve většině parametrů ze 46 mm varianty GT2 a nabízí také shodný 1,39-palcový dotykový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů. Díky širším rámečkům se ale změnily rozměry, namísto 45.9 x 45.9 mm mají hodinky 53 x 46.8 mm. Silikonový řemínek je tentokrát pevně zapuštěný do těla hodinek a díky hojnému proděravění bude pokožka pod ním dýchat. Tělo hodinek je pak vyrobeno z nerezové oceli a je certifikováno 5ATM voděodolností.

Stejný je i použitý procesor Kirin A1, který má pozitivní vliv na výdrž, takže hodinky vydrží při normálním používání až 14 dní. Bonusem je také 4 GB paměť třeba na uložení hudby k poslechu při sportovních aktivitách. A když už jsme u těch sportovních aktivit, jejich sledování je opravdu pokročilé a zahrnuje třeba i činnosti jako horolezectví, skateboarding nebo surfování. Celá řada senzorů také zaručí sledování široké škály důležitých informací, ať už jde o tep, hladinu stresu, správné okysličení krve nebo spánkové režimy.

Huawei Watch GT2e budou k dostání v černé, červené, zelené nebo bílé barvě a jejich cena by měla být přesně 200 euro. Což je o plných 50 euro méně, než oficiální cenovka standardního GT2 modelu. Nově budou také k mání i Champagne Gold edice GT2 42mm, které budou stát 230 euro, tedy přesně mezi. Bohužel zatím netušíme, kdy budou veškeré nové modely hodinek reálně dostupné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.