Společnost Meizu před nedávnem oslavila své 17. výročí a to by bylo, aby u této příležitosti nevydala nový telefon. A vy jistě tušíte, že tím novým výročním kusem bude model Meizu 17 a představen bude v dubnu/apríli. Samozřejmě půjde o vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 865 a zároveň o první Meizu přístroj s podporou 5G sítí.

Kromě toho, že srdcem Meizu 17 bude SD865 se také mluví o 6,4 nebo 6,5 palcovém AMOLED displeji s „dírou“ pro přední kameru a rozlišením 2206×1080 pixelů. Užitná plocha obrazovky by měla být poměrně velká díky velmi úzkým rámečkům, a to včetně brady. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou Flyme OS 8. A k určitě zajímavému atributu telefonu bude patřit i zadní fotoaparát.

O tom se poměrně dlouho spekulovalo, že bude mít kruhový modul se čtyřmi snímači. Pak se ale na čínské síti objevila fotka zadního panelu, kde byl výřez pro horizontálně uložený fotoaparát. A tuto verzi bychom snad mohli potvrdit dnešní reálnou fotkou zadního panelu, tentokrát v plné parádě i s fotoaparátem. Takže je poměrně zřetelně vidět čtyři snímače, kdy poslední z nich má kolem sebe okruží LED blesku. Bohužel vám nemůžeme nabídnou informaci o rozlišení jednotlivých snímačů kamery. To zatím výrobce drží pod pokličkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.