Pokud máte rádi inovace, netradiční koncepty chytrých telefonů a společnost Huawei, určitě vaší pozornosti neunikl futuristický koncept telefonu Huawei Mate 40. I letošní řada přístrojů Huawei Mate bude patřit jako vždy k vlajkovým lodím, mohli bychom se proto dočkat nějakého překvapení.

Společnost Huawei si totiž patentovala inovaci, která tu zatím ještě nebyla. I když svým způsoben jde o něco, o co se už několik výrobců chytrých telefonů pokusilo. Jde totiž o sekundární displej. Ovšem v případě patentu Huawei je sekundární displej koncipován úplně jinak. Tvoří totiž jakési okruží kolem hlavního zadního kruhového fotoaparátu.

Jistě je to zajímavý nápad a už k němu existuje i pár renderů, nebo chcete-li vizualizací, které ukazují jak by mohl takový dotykový displej fungovat. Podle několika snímků lze předpokládat, že okruží kolem zadního fotoaparátu bude dotykové. A mohlo by se dát využít k prohlížení různých notifikací, přijímání hovorů, ovládání hlasitosti nebo zoomování u fotoaparátu. Využívat by se zde dala i gesta nebo tapnutí pro vyvolání jednotlivých funkcí. V podstatě tedy jde o rychlý přístup k nejvyužívanějším funkcím telefonu. Samozřejmě vše vypadá natolik futuristicky, že se takového zobrazovadla u Huawei Mate 40 nejspíše nedočkáme. I když někteří z tipařů tuto možnost fakticky nevylučují, protože Huawei prý na podobné technologii už pracuje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.