Špičkové Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro 5G už pěkných pár týdnů brázdí vody čínského trhu, ale na globální představení těchto telefonů stále ještě čekáme. Podle veškerých dostupných informací by k tomu mělo dojít už jen za pár dní 28. března a fandové už pomalu stojí u prasátek s kladivem. Možná se však dočkají nemilého překvapení. Serveru TechRadar se totiž dostaly do spárů údajné informace o cenách pro britský trh a také jedna zásadní informace vzhledem k dostupnosti.

Podle těchto informací totiž na britském trhu nebude dostupná lepší varianta Xiaomi Mi 10 Pro 5G (stejně jako například na indickém) a to nevěstí nic dobrého ani pro kontinentální Evropu. Ve většině případů je totiž dostupnost telefonů Xiaomi skoro ve všech evropských zemích shodná, takže s velkou pravděpodobností můžeme na Pro verzi zapomenout. Samozřejmě se ještě může stát zázrak, ale pokud jste si brousili zuby právě na vylepšenou verzi tohoto špičkového modelu, tak bych na to moc nespoléhal. Ano, některé naše e-shopy už mají telefon optimisticky v nabídce (bez ceny), ale to jde opravdu jen o zbožné přání.

A když už jsme u ceny, tak se kolegům podařilo získat i nástřel britských cen základního 128 GB modelu. A 700 liber (tedy zhruba 21 tisíc korun) není zrovna příliš lidové číslo, jedná se o plných 200 liber více než u startu minulé generace Mi 9. Za 256 GB verzi pak vysázíte na dřevo 800 liber (asi 24 tisíc korun) a neděláme si iluze, že po překročení kanálu La Manche bude něco jinak. Prvotní nástřely našich obchodů s cenami překračujícími 20 tisíc korun tak bohužel byly zcela přesné. Xiaomi tak s vlajkovými modely definitivně činí krok opravdu mezi ty prémiové značky i včetně ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.