Našim pravidelným čtenářům asi není potřeba připomínat loňský telefon Oppo Reno Ace. Patřil mezi vlajkové lodi, a to doslova se vším, co k tomu patří. Top procesor Snapdragon 855 Plus, obnovovací frekvence 90 Hz, LPDDR4X RAM a UFS 3.0 interní úložiště. A rozhodně nesmíme zapomenout ani na ultra rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Díky technologii SuperVOOC 2.0 s vysokým výkonem se Reno Ace stal nejrychleji nabíjeným zařízením. A je jistě dobrou zprávou, že se připravuje nástupce tohoto rychlíku. Název je naprosto jednoduchý, Oppo Reno Ace 2.

Skutečnost, že se Oppo Reno Ace 2 chystá potvrdil na čínském Weibo Shen Yiren, vice prezident Oppo. Podle jeho tvrzení bude druhá generace Reno Ace představena v průběhu měsíce dubna/apríla. Dodal také, že chystaný telefon bude mít nízkou hmotnost a díky tomu se bude dobře držet v ruce a bude snadno ovladatelný. Ovšem těžko odhadovat kolik bude telefon vážit. Ale mohlo by to být klidně i méně než 200 gramů.

Ovšem nízká hmotnost asi nebude jediným dobře vychytaným atributem Oppo Reno Ace 2. Mohli bychom se dočkat i vysoké obnovovací frekvence displeje a také ultra rychlého nabíjení. Podobně jako jeho předchůdce by měl být vybaven technologií SuperVOOC. Rychlost nabíjení by tak měla mít být stejná jako u první generace Reno Ace, tedy 65 W. Což znamená, že baterie s kapacitou 4000 mAh by měla být nabita za pouhých 30 minut. Nu a podle jedné reálné fotky, která se objevila na síti, bychom se mohli připravit i na slušnou foto výbavu. Zadní fotoaparát by měl být podle snímku uložen do kruhového modulu a zřejmě bude obsahovat čtyři snímače. Více podrobností očekáváme v nejbližších dnech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.