Včerejší představení nového vlajkového modelu Redmi K30 Pro 5G se pro některé neobešlo bez malého zklamání. Potvrdily se totiž předchozí informace, že telefon dostane do vínku jen klasickou 60 Hz obnovovací frekvenci displeje. Což je v dnešní době, kdy se tvůrci předhánějí v produkci 90 Hz a 120 Hz displejů určitě krok zpět. Toto kontroverzní rozhodnutí Redmi je ale podloženo i poměrně pádnými argumenty, které včera přispěchal vysvětlit sám šéf značky Lu Weibing.

Podle jeho slov jde o kalkulovaný krok, protože o Redmi K30 a K30 Pro se rozhodovalo v detailu již před 10 měsíci. A v té době údajně ještě nebyl tým plně přesvědčen o výhodách vysoké obnovovací frekvence. Faktem totiž zůstává, že vyšší obnovovací frekvence automaticky znamená vyšší nároky na spotřebu a nové Redmi navíc používá výsuvný modul selfie kamerky, který také nějakou tu energii spotřebuje. Rozhodnutí o 60 Hz displeji je tak kompromisem k zachování lepší výdrže baterie. Lu Weibing samozřejmě nemusí ani dodávat, že jde také o levnější řešení. A vzhledem k plánům firmy na dostupnost Redmi K30 Pro se prostě někde něco ušetřit muselo.

Jinak jde totiž o vlajkovou loď se vším všudy (bezdrátové nabíjení pomineme) a displej samotný je opravdu parádní i se 60 Hz. Plný full-screen AMOLED s FullHD+ rozlišením, podporou HDR10+, 1200 nity maximálního jasu a 5000000:1 kontrastu, či certifikátem ochrany očí TÜV Rheinland prostě není k zahození. Navíc cena telefonu je opravdu udržena na velmi solidní úrovni a my můžeme doufat, že tomu tak bude i u globální verze. Zvláště při pohledu na poměrně nesympatické nástřely cen bratříčka Xiaomi Mi 10. To člověk snad i těch 60 Hz překousne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.