Letošní nadílka herních telefonů má na svém kontě už tři stroje. Jsou to Black Shark 3, Nubia Red Magic 5G a iQOO 3 5G. První dva modely se chlubí vysokou obnovovací frekvencí displeje 120 Hz a 144 Hz. Naopak mnozí fanoušci značky iQOO byli zklamáni, že jejich favorit má obnovovací frekvenci jen 60 Hz. Výrobce si to patrně uvědomuje a tvrdí, že se chystá vydat telefon iQOO Neo 3 s vyšší obnovovací frekvencí.

IQOO Neo 3 by měl pokračovat v tradici řady Neo a měl by tedy také patřit mezi vlajkové lodě. Důkazem by mělo být použití letošního top procesoru Snapdragon 865. Nový Neo 3 se tak stane čtvrtým telefonem této série. První iQOO Neo poháněl procesor Snapdragon 845, krátce po něm následoval Neo 855 s čipsetem SD855 a další Neo 855 Racing dostal procesor SD855+. Zdá se, že řada Neo je upgradována poměrně rychle a v krátkých intervalech.

Jaké budou další parametry chystaného herního telefonu výrobce neuvedl, ale pokud bychom vycházeli ze specifikací posledního zástupce rodiny Neo, jistě budou zajímavé. iQOO Neo 855 Racing měl totiž nejen špičkový procesor, ale dostal také Super AMOLED displej s integrovaným snímačem otisků prstů, 8 GB operační paměti, 128 GB interního úložiště UFS 3.0 a nebo 4500 mAh baterií s rychlým 33 W nabíjením. A musíme také dodat, že jeho cena byla na tuto výbavu příznivá, protože začínala na 368 dolarech. Kdy bude iQOO Neo 3 představen je zatím tajemstvím.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.