Značka Honor chystá na 30. března/marca prezentaci telefonu Honor 30S. Nyní je však potvrzeno, alespoň podle upoutávek na čínské síti, že v tento den bude uveden i model Honor Play 9A. Teaser kromě data představovačky také odhaluje, že Play 9A dostane baterii s velkou kapacitou 5000 mAh.

Ale i další parametry telefonu Honor Play 9A se dají na síti dohledat, a to například na stránkách China Telecom. Tam jsou k vidění i renderované obrázky chystaného přístroje. Díky tomu si nyní můžeme udělat představu o tom, co bychom od nového Honoru mohli čekat. Specifikace řadí telefon do střední třídy. Výrobce zde použil procesor Helio P35, který bude spárován s 4 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. To bude možno dále rozšířit. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou Magic UI 3.0.1.

Displej by měl mít úhlopříčku 6,3 palce a rozlišení 1600×720 pixelů. Užitná plocha obrazovky by pak měla být 88,4%. Dodejme ještě, že podle renderovaných obrázků by boční rámečky měly být poněkud širší, stejně tak i brada telefonu. V horním kapkovitém výřezu je přední 8 MPix selfie kamera. Na zadním panelu v obdélníkovém modulu jsou uloženy dva senzory s rozlišením 13 MPix a 2 MPix a také LED blesk. V rámci konektivity zde najdeme klasiku v podobě 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth, microUSB a 3,5 mm audio jacku. Předpokládaná cena Honor Play 9A by se měla pohybovat kolem 899 jüanů, což je zhruba 127 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.