Nadstavbu společnosti Huawei asi není potřeba nějak extra představovat. Všichni, kteří mají nebo měli nějaký telefon Huawei jistě vědí o čem je řeč. A jistě také víte, že loni o prázdninách byla představena na konferenci pro vývojáře její poslední verze EMUI 10. Začátkem letošního roku zástupci Huawei prohlásili, že jejich nadstavbu v poslední verzi už používá více než 50 milionů uživatelů.

Uplynuly jen dva měsíce a je tu další úspěch, tedy alespoň co se EMUI 10 a jejího používání týče. Zástupci Huawei se totiž na čínské síti chlubí tím, že se počet uživatelů globální nadstavby zvýšil a překročil hranici 100 milionů. Od doby, kdy se nadstavba objevila na prvních telefonech, kterými byly modely řady Huawei Mate 30, je to tedy velmi slušný nárůst. Navíc se Huawei vývojářům za poslední měsíce podařilo dostat EMUI 10 postavené na Androidu 10 na celkem 33 různých modelů telefonů.

Samotná nadstavba má mnoho zajímavých funkcí. Jde například o GPU Turbo, souborový systém EROFS, Ark kompilátor a nebo AI asistenta. Najdeme zde i mnoho vylepšení uživatelského rozhraní, které je jednodušší a plynulé. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na tmavý režim. K dispozici jsou i nové ikony a nové barvy a styly. Takže v tomto ohledu lze vývojáře jen chválit a to i v době, která pro Huawei není díky americkým sankcím vůbec jednoduchá.