Mobilní divize korejského giganta LG neprožívá zrovna ideální období, protože se jim v poslední době nedaří oslovit zákazníky svými modely telefonů. Zlaté časy velmi dobrých prodejů jsou pryč a tak firma sahá jako reakci ke změně strategie. Jedním z cílů se stala i kdysi vlajková řada „G“, která byla přetransformována tahem pera na vyšší střední třídu. Chystaný nováček v této sérii, LG G9 ThinQ, tak podle všeho bude vybaven jen procesorem Snapdragon 765G a displejem s FullHD+ rozlišením.

Chystané LG G9 ThinQ tak rozhodně nebude vlajkovou lodí značky, to bude vyhrazeno modelu LG V60 ThinQ 5G, který byl představen minulý měsíc. G9 by mělo následovat někdy na konci března a tvůrci podle dostupných zpráv zvolili variantu využití procesoru Snapdragon 765G. Ten je výrazně levnější než špičkový SD865 a podobný přístup už ostatně zvolila i konkurence jako ZTE Axon 11 5G nebo Nokia 8.3 5G. Podpora 5G sítí ale znamená, že se navzdory klasifikaci jako vyšší střední třídy nebude jednat o nic levného. Analytici očekávají cenu zhruba 700 dolarů, což mi přijde přestřelené. Že by právě zde byl jeden z problémů LG ?

Každopádně se na svět dostaly i nějaké odhady ohledně vybavení telefonu a podle všeho nepůjde o žádného drobečka. Odhadovaný 6,7-palcový až 6,9-palcový displej je pořádný macek (LG G8 mělo 6.1-palcový) a LG tímto krokem hodlá zaručit dostupnost velkého vlastního telefonu všude, protože na některé trhy se V60 nedostane. Jinak půjde o OLED displej s FullHD+ rozlišením a telefon by podle odhadů měl mít také čtveřici zadních fotoaparátů, 4000 mAh a 3.5 mm audio jack. No uvidíme jak se LG bude dařit s novou strategií.