Dnešní představovačka značky Redmi měla jako hlavní hvězdu večera (nebo spíše rána) nový telefon Redmi K30 Pro 5G, ale ten nebyl zdaleka jediným novinkovým produktem. Kromě zajímavé kombinace malého displeje a chytrého reproduktoru nám čínská firma naservírovala i zbrusu nový model jejich televize Redmi TV. A tvůrci se poněkud odvázali, protože tato televize se spoustě lidem možná ani nevejde do bytu. Navíc jako obvykle překvapili i cenou. Ale k tomu se dostaneme, takže postupně.

Když před pár dny Redmi naznačovali příchod nového produktu s „velkou obrazovkou“, tak většina samozřejmě správně tipnula nový model Redmi TV. A vedle již existujících 40-palcových a 70-palcových modelů by se určitě vyjímal i jeden třeba 55-palcový nebo pro opravdové fajnšmekry třeba 80-palcový. Nu, ne až tak. Představený model má totiž hned 98-palcovou úhlopříčku. To je pro představu v přepočtu 249 cm je to velikost zhruba pingpongového stolu. Nebo o 13.6 % větší než typická jednolůžková postel. Něco takového zabere skoro celou zeď a dovedu si představit, že filmy nebo hry získají zcela nový rozměr.

Všemu dodají ještě minimální 12.8 mm široké rámečky, takže se užitná plocha vyšplhá až na 98.8 %. Parametry zahrnují 4K rozlišení, 85 % barevný NTSC gamut, 192 stupňů dynamického podsvícení, kontrast 140.000:1 nebo technologii kompenzace rozmazání rychlého pohybu MEMC. Jde samozřejmě o chytrou TV s vlastním procesorem, 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Součástí jsou i dva 8W reproduktory a systémem pak je upravené MIUI PatchWall. Hlasový asistent Xiao AI a Bluetooth dálkové ovládání pak jsou jen třešničkou na dortu.

Do prodeje půjde nová Redmi TV už 9.dubna a tvůrci šokovali i cenou. Novinka se bude prodávat za 19.999 juanů (tedy v přepočtu asi 2826 dolarů), což se na první pohled zdá jako pěkná pálka. Tento pocit vám vydrží jen do pohledu na ceny konkurenčních modelů, protože cena Redmi je v porovnání asi pětinová (!). Bohužel s největší pravděpodobností jako obvykle neopustí domácí čínský trh a my tak můžeme opět jen tiše závidět.