Jedna věc je v mobilním průmyslu jistá, na velikosti prostě záleží. Úhlopříčka displeje telefonů stále roste a momentálně dosahuje čísel, které jsme jen před pár lety pokládali za obří a pro kapesní přístroje zcela nevhodné. Ostatně není tomu tak dávno, co 7-palců znamenalo hranici mezi telefony a tablety. Dnešní mainstreamové kusy se této hranici bez ostychu přibližují a nikomu už to ani nepřijde divné. Stále však velká část zákazníků teskní po menších kouscích a proto jsou dnešní informace o možném novém telefonu s fasádou starého Xiaomi Mi 6 tak zajímavé.

Xiaomi Mi 6 patří v dlouhé a bohaté historii značky k těm nejoblíbenějším modelům a šlo už i tehdy o menší telefon s 5.15-palcovou úhlopříčkou. Samozřejmě tehdejší doba přála poměru stran 16:9 a velmi širokým rámečkům, takže dnes by se do podobného těla dal vměstnat výrazně větší displej. I tak by šlo na dnešní poměry o kompaktní telefon. A podle velmi dobře informovaných zdrojů z Digital Chat Station si Xiaomi pohrávají s myšlenkou na refresh Xiaomi Mi 6 s aktuálními parametry. Vše ještě přiživil jeden z ředitelů Xiaomi se sugestivní otázkou na sociální síti Weibo.

 

Zeptal se totiž veřejnosti, jak by se jim líbil aktualizovaný Xiaomi Mi 6 s full screen displejem s vykousnutím nebo „průstřelem“. Navrhované parametry zahrnují single nebo duální zadní fotoaparát, Snapdragon 7xx (případně 8xx pokud by to nenarušilo velikost a váhu telefonu), baterie s výdrží jednoho dne, NFC čip a velmi nízká váha přístroje. To zní jako velmi reálný nástřel a je tak nasnadě, že Xiaomi o něčem podobném opravdu uvažují.

Podobný průzkum mezi fanoušky by naznačoval, že finální rozhodnutí ještě nepadlo a firma sonduje možný zájem. Malý háček by možná mohl nastat s předpokládanou cenou, protože veškeré výrobní linky jsou momentálně nastaveny a jedou na výrobu mnohem větších displejů, takže by se jednalo o exkluzivnější modely. Což znamená samozřejmě i dražší. Uvidíme jak vše dopadne, ale určitě budeme podobné iniciativě držet palce. Zatím se můžete pokochat fanouškovským renderem výše, jak by asi Xiaomi Mi 6 2020 mohlo vypadat.