Zhruba před týdnem jsme si zaspekulovali o tom, že kromě telefonu Redmi K30 Pro dojde i na představení verze Redmi K30 Pro Zoom Edition. A také dost možná i na prezentaci další produktů. To, že Zoom Edition skutečně bude potvrdil jednak CEO značky, Lu Weibing na Weibo. A dále také tipař Ishan Agarwal prostřednictvím stránek 91Mobiles. Celá prezentace by měla proběhnout 24. března/marca. Uvedení by se kromě zmíněných telefonů měl dočkat například i RedmiBook 14 Ryzen Edition.

Ovšem nějaké velké zveřejnění parametrů Redmi K30 Pro Zoom Edition nečekejte. Ví se jen, že telefon bude nabízen v barvách Moonlight White, Sky Blue, Purple a Space Grey. Tedy půjde o stejné barvy, ve kterých bude k dispozici i standardní verze K30 Pro. Ishan Agarwal také tvrdí, že verze Zoom Edition bude mít tři paměťové konfigurace. Mělo by se jednat o 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Dále pak o verzi s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. A do třetice o 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště.

Je velmi pravděpodobné, a to vycházíme z názvu telefonu, že zadní fotoaparát bude mít, kromě jiného i teleobjektiv s nějakým pořádným přiblížením. Půjde pravděpodobně o hybridní zoom, tedy kombinaci optického a digitálního zoomu. Vzhledem k tomu, že standardní verze K30 Pro bude mít Snapdragon 865, je víc než pravděpodobné, že stejný čipset najdeme i u Zoom Edition. A když už jsme zmínili i vydání RedmiBook 14 Ryzen Edition dodejme, že se očekává že přijde i s verzí s 16 GB operační paměti.