O telefonech Apple se sice příliš často nezmiňujeme, ale nyní máme jedinečnou příležitost se podívat na to, jak by mohl vypadat připravovaný model iPhone 12 Pro. Renderované obrázky vytvořili naši slovenští kolegové z SvetApple a my jim tímto děkujeme za možnost rendery sdílet.

Nový design

Nový iPhone 12 Pro by se měl objevit v průběhu září/septembra, není však zatím vyloučeno, že se termín jeho prezentace posune díky pandemii koronaviru. Ovšem jak by mohl vypadat a případně jaké by mohl mít parametry si můžeme prověřit už dnes. Podle pánů z SvetApple by se jeho design měl po delší době změnit. Změna sice nebude nějak radikální, ale přesto bude zjevná. Displej by měl dostat větší úhlopříčku u obou verzí, a to 6,1 a 6,7 palce. Zadní fotoaparát bude mít nové seskupení senzorů. Důvodem této změny je použití speciálního LiDAR skeneru, který se poprvé objevil u iPade Pro 2020.

Změny se dočká i rámek z nerezové oceli, který u nového iPhone 12 Pro už nebude tak oblý. Získá ostřejší rysy, které známe z modelů iPhone 4 a nebo iPhone 5. Počítat bychom mohli také s novými barevnými variantami, jako je například Navy Blue. Není však jasné, zda půjde o náhradu barvy Midnight Green, nebo o čtvrtou barevnou variantu.

Použitý procesor

A jak na tom bude nový iPhone s výkonem? V rámci konkurence stávajících top procesorů to nebude mít jednoduché. Například Samsung Galaxy S20 Ultra si poměrně slušně poradil v rámci výkonu s modelem iPhone 11 Pro Max, který má silný procesor A13 Bionic.

Aby byl nový telefon konkurence schopný, měl by být osazen čipsetem A14 Bonic, který by měl být jedním z prvních procesorů postavených na 5nm výrobní technologii. Díky tomu by měl nabídnout nižší energetickou náročnost, vyšší výkon a také nižší provozní teplotu. Měl by také být vůbec prvním ARM čipem na světě, který překročí hranici taktovací frekvence 3 GHz. Jeho maximální takt by měl tedy být 3,1 GHz. Zvýšit by se měla i kapacita RAM ze stávajících 4 GB na 6 GB.

LiDAR skener a lepší foto výbava

V Apple určitě nezapomenou ani na vylepšení fotoaparátů. Především bychom se měli dočkat širokoúhlého objektivu s rozlišením až 64 MPix a světelností f/1.6. Další změnou by měl být teleobjektiv. Jeho rozlišení by mohlo být 24 Mpix s 5× optickým zoomem (50× digitální zoom). Sestavu by měl doplnit ultra širokoúhlý objektiv, ale u něj k nějakým velkým změnám nedojde. Měl by mít 12 Mpix a záběr až 120°.

Hlavní novinkou však bude LiDAR skener. Jde o podobnou technologii jako je ToF. Skener dokáže snímat prostor a promítnout jej do 3D přímo v zařízení. Hodit by se mohl hlavně při hraní AR her. U fotografie jistě poslouží u portrétního režimu, bokeh efektu nebo při doostřování fotografií po jejich vytvoření. Své uplatnění najde i při natáčení videa s rozmazaným pozadím. Nový iPhone 12 Pro bude tedy jistě zajímavým kouskem pro všechny fanoušky a příznivce značky Apple a určitě bude slušným konkuretntem telefonům společnosti Samsung.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.