Není tomu tak dávno, co jsme se od Xiaomi dočkali poslední generační aktualizace jejich nadstavby MIUI 11 a některé telefony ho možná stále ještě nemají. Kola dějin se ale točí dále a tak už se pomalu začíná hovořit o MIUI 12, které je možná ještě blíže, než se původně očekávalo. Na komunitních Mi fórech se totiž objevila údajná časový osa spojená s vydáním MIUI 12 a podle ní bychom se první verze mohli dočkat dokonce už v průběhu dubna. Nejde sice o informace z oficiálního zdroje, ale vzhledem k bleskovému odstranění příspěvku na nich možná něco bude.

Podle časové osy by se teoreticky měla veřejná beta verze objevit už v květnu, což by zhruba odpovídalo plánované stabilní verzi někdy v říjnu letošního roku. Nějakých pět měsíců v beta testu je standardem pro velké generační MIUI aktualizace, takže nejde o žádné divoké spekulace. Nejedná se navíc o jediný ukazatel k blízkosti dostupnosti nové verze. V jedné z posledních testovacích verzí MIUI se objevily informace poukazující na možné zásadní nové odhalení někdy další týden. Tak uvidíme.

Ohledně nějakých zásadních novinek ve funkcích a vymoženostech MIUI 12 se toho zatím moc neví, takže si můžeme jen lehce zaspekulovat. Hovoří se třeba o zásadních vylepšeních pro oblíbený Dark Mode, větší podporu nestandardních poměrů stran displejů nebo třeba nové grafické rozhraní. Samozřejmě je nutné jako vždy dodat, že samotná aktualizace na MIUI 12 nutně nebude znamenat update na Android 11 u všech telefonů. Některé tak zůstanou na Android 10 nebo dokonce Androidu 9 a bude to kus od kusu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.