V případě chystaného Redmi K30 Pro 5G máme už dlouhou dobu přesně nalajnované datum představení, které proběhne jen za pár dní 24. března. Tvůrci tak využívají poslední týden před akcí ke každodennímu dávkování informací ohledně vybavení telefonu a dnešek není výjimkou. Po podrobnostech o displeji a fotografickém vybavení se dnes podíváme do útrob telefonu a šéf značky Lu Weibing pro nás má několik zajímavostí. Tak si je pojďme postupně projít.

 

Protože je Redmi K30 Pro telefonem s podporou 5G sítí, tak se samozřejmě musí vyrovnat i s vyššími nároky 5G komponent na prostor. Navíc je ve hře vysouvací modul selfie kamerky, který také zabere dost místa. Tvůrci se tak rozhodli pro moderní design „sendvičování“ vrstev základní desky. Podařilo se jim tak dosáhnout na plných 61 komponent na centimetr čtvereční a celkový počet součástek  je plných 3885 kusů. To je pro porovnání o 268 % více než u loňského Redmi K20 Pro. Ale více součástek znamená často i lepší specifikace. Zmíněný modul selfie kamerky by se tak měl vysouvat ještě rychleji a to za pouhých 0.58 sekundy.

 

 

Další velmi zajímavé info se týká konektivity, protože na té u Redmi evidentně hodně sází. Samozřejmostí je použití moderního Bluetooth 5.1 s nižší latencí a spolehlivostí, ale firma přihodila i technologii Super Bluetooth. Ta by teoreticky měla prodloužit dosah až na závratných 400 metrů. Na to budu velmi zvědavý v praxi, protože to jsou skoro až sci-fi čísla. Péče se dostalo i Wi-Fi, protože paralelní Multilink technologie by měla umožnit současné využívání pásem a dokonce i případné zapojení 4G/5G do kontroly a vyvažování rychlosti připojení. Redmi K30 Pro zatím vypadá velmi nadějně, je je škoda toho 60 Hz displeje…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.