Už jen méně než týden zbývá do oficiálního představení telefonů vlajkové řady Huawei P40 a logicky se tak množí velmi relevantní informace o jejich vybavení. Dnes jsme se dočkali podrobného popisu fotografického vybavení nejlepší varianty Huawei P40 Pro PE (Premium Edition), takže si držte klobouky. Jak známo, tak počet senzorů hlavního fotoaparátu u tohoto modelu naroste na plných pět a Huawei také hodlá nabídnout opticky stabilizovaný zoom jak na dlouhé, tak i krátké vzdálenosti.

Specifikace fotoaparátů Huawei P40 Pro PE :

Zadní fotoaparát:

  • 52 Mpix, světelnost f/1.8, 1/1.28″, PDAF, OIS
  • Periskopický senzor, světelnost f/4.0 240mm (Telefoto) OIS, PDAF, 10X optický zoom
  • 8 Mpix světelnost f/2.0, 80 mm (Telefoto), 1/4.0″, PDAF, OIS, 3X optický zoom
  • 40 Mpix světelnost f/1.8 ultrawide/Cine čočka, 1/1.54″, PDAF
  • ToF 3D senzore hloubky pole

Selfie fotoaparát:

  • 32 Mpix světelnost f/2.0, 1/2.8″
  • ToF 3D (hloubka pole a funkce Face unlock)

 

Tyto parametry vypadají podle všeho již zveřejněného v minulosti velmi věrohodně a tak bych se přikláněl k tomu jim i věřit. Zajímavá je dvojice senzorů s optickým zoomem, protože obvykle plný zoom nemůže být pokryt jen samotným periskopickým zoomem. Většina fotoaparátů tak má na výběr, zda pokryje krátké nebo dlouhé vzdálenosti, ale ne obojí. Například Oppo Find X2 Pro přepne na periskopický senzor až od 5x přiblížení a zbytek jde na vrub digitálnímu zoomu hlavního senzoru. Huawei by tak měl i krátké 2x – 5x přiblížení zvládnout druhý senzor s optickým zoomem.

Samozřejmě kromě extrémně výkonného fotoaparátu bude mít Huawei P40 Pro PE i ostatní parádní parametry. Ty by měly zahrnovat 6,7-palcový OLED displej s rozlišením 3160 x 1440 pixelů a 120 obnovovací frekvencí, 12 GB RAM, 512 GB vnitřní paměti a procesor Kirin 990 5G. Stejně jako Pro verze by pak PE měl mít oproti základnímu P40 i lehce širší zakřivený displej. Oválný „průstřel“ pro selfie kamerku by měl být ale identický pro všechny verze. Ty budou představeny online už 26. března.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.