Už po listopadovém vydání notebooků Honor se předpokládalo, že se vydají i na evropský trh. Sice to nějakou chvíli trvalo, ale nyní Honor oficiálně oznámil, že model Honor MagicBook 14 se zanedlouho začne prodávat ve Velké Británii. Prodeje by měly odstartovat 7. dubna/apríla na britském Amazonu a Argosu. Základní cena je nastavena na 550 liber, což je zhruba 595 euro.

V Británii se tedy začne prodávat ten menší z dvojice představených notebooků. A protože přece jen od jejich uvedení nějaký ten čas uběhl, pojďme se podívat jaké parametry Honor Magicbook 14 nabízí. Už z názvu lze odvodit, že obrazovka má úhlopříčku 14 palců a rozlišení 1920×1080 pixelů. Poměr stran je 16:9. Rámečky kolem displeje jsou poměrně úzké s 4,8 mm. Srdcem notebooku je procesor AMD Ryzen 5 3500U s GPU Radeon Vega 8. V rámci pamětí zde najdeme 8 GB DDR4 RAM a 256 GB PCIe SSD úložiště.

Baterie má kapacitu 56 Wh a slibuje výdrž zhruba 9,5 hodiny na přehrávání videa a mnohem více pro kancelářskou práci. Přibalená 65 W USB-PD nabíječka by měla MagicBook nabít na 46% za pouhých 30 minut. Čtečka otisků prstů je navíc integrovaná do zapínacího tlačítka a web kamera je skryta v klávesnici. Konektivita zahrnuje USB 3.0 port, USB 2.0 port, USB Type-C port nebo HDMI. Hmotnost notebooku je 1,38 kiligramu a je dodáván s operačním systémem Windows 10 Home Edition.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.