Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila tři nové chytré telefony, klasický telefon a službu pro bezproblémový datový roaming. Nokia 8.3 5G je prvním chytrým telefonem Nokia s podporou 5G. Dalšími novinkami jsou chytré telefony Nokia 5.3 a Nokia 1.3 spolu s klasickým telefonem 5310. Navíc HMD Global vstupuje do zcela nové kategorie služeb s HMD Connect Global Data Roaming, která udrží uživatele ve spojení kdykoliv je to potřeba.

Spolu se čtyřmi novými zařízeními a novou službou oznamuje HMD Global také expanzi na brazilský trh v druhém kvartálu 2020. Díky spolupráci s 25. bondovkou s názvem Není čas zemřít se fanoušci dočkají také 007 krytu z kevlaru pro modely Nokia 6.2 a Nokia 7.2, jenž ochrání telefon jako neprůstřelná vesta.

Nokia 8.3 5G

První skutečně globální 5G chytrý telefon Nokia je navržen tak, aby podporoval klasická i nadstandardní řešení, která využívají operátoři po celém světě. Jedná se o první chytrý telefon, který používá 5G RF Front End modul společnosti Qualcomm, ve kterém je shromážděno více než 40 různých RF komponentů. Nokia 8.3 5G je tak zařízením, které bude aktuální napříč časem a bude připraveno také na další rozvoj v oblasti 5G.

HMD Global

Nokia 8.3 5G také nabídne skvělý PureView fotoaparát se čtyřmi snímači a optikou ZEISS, díky kterému bude snadné zachytit jakoukoliv situaci. Novinkou je funkce ZEISS Cinema, která umožní zachytit a editovat působivá videa ve zhoršených světelných podmínkách. Ta budou doplněna o zvuk OZO Audio. Nokia 8.3 5G je ideálním zařízením pro všechny, kteří chtějí tvořit bez limitů. Pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost v podobě rychlého streamování a hraní her na cestách díky 5G konektivitě. Barevné provedení Polar Night čerpá z finských kořenů a je inspirováno arktickou oblohou.

Nokia 5.3

Nokia 5.3 nabídne řadu působivých funkcí za působivou cenu. Mezi hlavní lákadla patří skvělý fotoaparát se čtyřmi snímači, procesor Qualcomm Snapdragon 665 a dvoudenní výdrž na jedno nabitíi. AI pomůže dosáhnout skvělých snímků při focení ve zhoršených světelných podmínkách díky nočnímu režimu. Širokoúhlý snímač se postará o snímky s větším záběrem a makro snímač pak zajistí detailní snímky focené z blízka. Velký 6,55“ displej umožní pohodlné sledování obsahu a hraní her po celý den. Nokia 5.3 je odolné a skvěle vypadající zařízení, které nabídne výhody nejnovějšího operačního systému Android 10 a rychlý přístup ke Google Asistentovi díky dedikovanému tlačítku.

HMD Global

Nokia 1.3

Nokia 1.3 nabízí moderní technologie a zcela nový Android 10 (Go edition) za skvělou cenu. Nabídne také novou aplikaci Camera Go, AI pro lepší snímky ve zhoršených světelných podmínkách, Gallery Go a ostrý HD+ edge-to-edge displej, který nabídne skvělé pozorovací schopnosti jak v temné místnosti, tak na ostrém slunci. Díky Android 10 (Go edition) Nokia 1.3 poskytne svým uživatelům ještě větší plynulost, bezpečnost a miliony aplikací pro každodenní použití. Navíc bude stále aktuální a lepší díky budoucí aktualizaci na Android 11 (Go edition).

HMD Global

Nokia 5310

Nokia 5310, stejně jako předchůdce Nokia 5310 Xpress Music, nabídne MP3 přehrávač, FM rádio a dva výkonné reproduktory na přední straně, které zajistí komfortní poslech oblíbených skladeb. Nokia 5310 nabízí klasický design s moderními elegantními prvky a baterii s velkou výdrží.

HMD CONNECT GLOBAL DATA ROAMING

Společnost HMD Global vstupuje do nové kategorie služeb zavedením služby HMD Connect Global Data Roaming Service, která umožní lidem po celém světě těžit ze své datové SIM karty a mít plnou kontrolu nad připojením ve chvílích, kdy jsou na cestách. HMD Connect Global Data Roaming umožní snadnější připojení k potřebným službám a zpoplatněno je pouze to, co je vyžadováno. Aplikace HMD Connect nabídne přehlednou kontrolu nad datovým plánem, možnost okamžitého navýšení limitu a snadné přizpůsobení potřebám uživatele. HMD Connect Global Data Roaming rovněž automaticky zajišťuje bezpečné připojení. Služba HMD Connect bude dostupná v režimu beta testování na stránkách HMDConnect.com. HMD Connect Global Data Roaming Service je v současnosti dostupná ve více než 120 zemích a HMD Global bude společně s partnerem Greenwave System a lokálními operátory rozšiřovat pokrytí v ještě více sítích a zemích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.