Odlehčený systém Android Go asi není třeba nijak zvlášť představovat. Ale možná by nebylo od věci říci, že na celém světě je více než 100 milionů aktivních telefonů s Android Go. To je jistě zajímavé, zvláště proto, že první přístroje s tímto systémem se objevily zhruba před třemi lety. Určitě dobrou zprávou je, že se společnost Google rozhodla spustit speciální aplikaci Google Camera Go pro telefony s Androidem Go.

Hlavním důvodem je takový výrazný počet aktivně používaných telefonů s odlehčeným operačním systémem. Samozřejmě v souvislosti s jednodušším operačním systémem je i aplikace Google Camera Go upravená, není tak složitá, je rychlejší, ale přesto obsahuje poměrně dost funkcí a algoritmů pro vylepšení kvality pořizovaných fotografií.

Mezi určitě užitečné funkce, kterými je aplikace vybavena, patří portrétní režim nebo stále populárnější režim pro noční focení. Díky nim i majitelé těchto levných a v rámci systému jednoduchých telefonů mohou pořizovat solidní snímky.

Za další a dost možná nejužitečnější funkci můžeme považovat počítání snímků. Tedy jakýsi ukazatel kolik snímků lze ještě nafotit. Stejná funkce funguje i u videa, kde se zobrazuje kolik minut videa může ještě uživatel natočit. Jednoduše lze říci, že tato funkce signalizuje kapacitu úložiště, kterou lze v případě potřeby zvětšit promazáním fotek a videí. Prvním telefonem s aplikací Camera Go je čerstvě představená Nokia 1.3. Ostatní telefony s Androidem Go ji budou dostávat postupně.