Telefon Redmi K30 Pro bude příští týden oficiálně představen. Bude nástupcem velmi populárního modelu K20 Pro a očekává se, že zažije stejný úspěch. Už teď se o něm hovoří v superlativech s tím, že poměr cena/výkon bude skvělý. Dokonce někteří tipaři tvrdí, že půjde o jeden z nejlevnějších telefonů s procesorem Snapdragon 865. Samozřejmě je nutno počítat s tím, že relativně nižší cena s sebou nese i určité kompromisy. A ty bude muset výrobce udělat v rámci ostatních parametrů.

Přestože se aspoň papírově zdají parametry Redmi K30 Pro působivé, jistý ústupek v souvislosti s udržením nižší ceny připouští produktový šéf Xiaomi, pan Wang Teng Thomas. Telefon by sice měl mít obrazovku bez výřezu nebo „díry“ a pop-up přední kameru, ale dostane jen běžnou obnovovací frekvenci, tedy 60 Hz. To by mohlo být pro mnohé potenciální kupce a fanoušky zklamáním, protože Redmi K30 5G má obnovovací frekvenci displeje až 120 Hz.

Wang Teng Thomas dále zveřejnil, že i přes tento drobný nedostatek je kvalita displeje skvělá. Použit byl AMOLED panel společnosti Samsung. V rámci podání barev, jasu a kontrastu by měla zajistit velmi solidní výkon. Přidejme ještě informaci, kterou na Weibo sdílel CEO značky Redmi, pan Lu Weibing. Ten potvrdil, že na prezentaci telefonu Redmi K30 Pro, která proběhne 24. března/marca, budou představeny i další produkty. Mohlo by tedy jít o produkty internetu věcí, jako je například Wi-Fi 6 routr. Ostatně Redmi svůj ekosystém IoT stále rozšiřuje, takže uvidíme, čím nás překvapí tentokrát.