Zatímco společnosti Qualcomm a MediaTek už mají několik procesorů s 5G pro telefony střední třídy, Huawei se zatím drží zpátky. Ovšem už nějaký pátek se proslýchá, že na takovém čipsetu pracují. Jeho obchodní název by měl být Kirin 820 5G. Původně se očekávalo, že se do sériové výroby dostane nejdřív v polovině letošního roku, ale zdá se, že se vyrábí už nyní. Navíc se předpokládá, že by se už zanedlouho mohl objevit v chystaném telefonu Huawei Nova 7 SE.

A dost možná by mohl být potvrzením sériové výroby procesoru Kirin 820 5G i report jednoho z čínských tipařů. Ten na Weibo uvádí hlavní parametry tohoto čipsetu. Takže nám nezbývá nic jiného než si uvedené specifikace sesumírovat. Podle tipaře, který si říká Digital Chat Station, by měl být Kirin 820 5G postaven na 7 nm výrobní technologii s jádry Cortex- A77.

Určitě zajímavé je to, že jako GPU by měla být použita Mali-G77. Mělo by tak jít o první HiSilicon čipset s touto grafikou. Dokonce i Kirin 990 používá GPU Mali-G76. Mali-G77 používá například Samsung u čipsetu Exynos 990, který najdeme v některých verzích Galaxy S20. Nový Kirin 820 5G by měl mít také vylepšený ISP a NPU. Dá se tedy očekávat, že nový procesor by mohl být solidním upgradem telefonů střední třídy společnosti Huawei a jejich dceřinky Honor. A teď už jen počkejme na potvrzení toho, zda se skutečně objeví v chystaném telefonu Nova 7 SE, nebo už v přístroji Honor 30S, což je údajně taky jedna z možností.