Včera jsme se zmínili o tom, že společnost Huawei kromě telefonů řady P40 připravuje i zbrusu nové chytré hodinky Huawei Watch GT 2e. Jejich design odhalily renderované obrázky a k nim jsme přidali i hlavní specifikace hodinek. Ještě včera někteří z tipařů odhadovali, že by Watch GT 2e mohly být oficiálně představeny zároveň s přístroji řady P40. A neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a tento termín představovačky je potvrzen. Pokud si tedy děláte zálusk na nové chytré hodinky, zapište si do deníčků datum 26. března/marca.

K potvrzení termínu oficiálního představení hodinek Huawei Watch GT 2e došlo prostřednictví krátkého promo videa, které výrobce sdílel na svém Weibo účtu a následně se video objevilo i na YouTube, takže se na něj můžeme mrknout i my. Pohyblivé obrázky sice neodhalují detaily designu nebo specifikací, ale parametry, které jsme sepsali včera by měly odpovídat realitě.

Očekává se Huawei Watch GT 2e budou mít kruhový barevný AMOLED displeje s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454×454 pixelů. Pohánět by je měl procesor HiSilicon Hi1132 s 16 MB RAM a 4 GB interního úložiště. Nebude chybět Bluetooth 5.1. Hodinky budou kompatibilní se zařízeními s Android 4.4 a vyšším a iOS 9.0 a vyšším. Podle všeho by neměla chybět ani podpora GPS a určitý stupeň odolnosti vůči vodě. Baterie by měla mít kapacitu 455 mAh. Rozměry hodinek jsou 53×10,8×46,8 mm při hmotnosti 25 gramů. Řemínek bude mít tři barevné varianty, a to černou, červenou a mátově zelenou.