Podle poměrně nedávných informací se značka Honor připravuje na uvedení nové telefonu Honor 30S. O tomto modelu se poprvé zmínila marketingový kampaň značky a následně se na síti objevily i jeho renderované obrázky. To je sice všechno fajn, ale mnohé fanoušky a potenciální kupce by spíš zajímaly především parametry a datum představení telefonu.

A minimálně termín představení Honor 30S bychom mohli dnes potvrdit. Podle upoutávky, která se jak už bývá zvykem objevila na čínském Weibo, bude telefon uveden 30. března/marca. Jde o oficiální teaser, takže nelze pochybovat, že je to pravda. Kromě jasně uvedeného termínu představení však specifikace chystaného Honoru z upoutávky nevyčteme. I když něco málo snad ano. Obrázek totiž klade hlavní důraz na procesor, který bude pohánět Honor 30S.

Tipaři odhadují, že by oním čipsetem mohl být zatím nepředstavený procesor Kirin 820. Jde totiž o procesor s podporou 5G sítí, který by měl být určen pro telefony střední třídy. A tím nadcházející Honor bezesporu bude. Pokud se tato spekulace potvrdí je jasné, že Honor 30S bude podporovat 5G. Kromě toho se také očekává, že telefon bude mít boční snímač otisků prstů a zadní fotoaparát uložený v poměrně velkém obdélníkovém modulu. V modulu by měly být údajně čtyři snímače a LED blesk. Přední kamera by měla být uložena v „díře“ v levém horním rohu displeje a neměla by chybět ani podpora rychlého 40 W nabíjení. Nic však zatím není potvrzeno, takže berte tyto informace s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.