Nárůst výkonu s každou novou generací vlajkových lodí raketově stoupá, takže zákazník obvykle očekává alespoň nějaký viditelný posun. Nejlépe je to samozřejmě vidět na mobilních hrách, protože ty náročné vždy hladově nasají každá extra drobet výkonu. Dnes však pro vás máme jednu kuriozitku, protože podle testů to vypadá, že Samsung Galaxy S10+ je výrazně výkonnější než zbrusu nový Samsung Galaxy S20+. Myslíte, že je to nepravděpodobné ? Inu, čtěte dále.

Pro začátek je nutné zmínit, že Samsung v globální distribuci svých vlajkových modelů stále dodržuje zcela nelogické rozdělen. Do Evropy jdou telefony vybavené procesory Exynos a americký trh pak Snapdragony od Qualcommu. Dnešní test je tak porovnáním amerického S10+ se Snapdragonem 855 s evropským S20+ s Exynosem 990. Obvykle navzdory rozdílným procesorům byly v minulosti nové telefony vždy výkonnější a i letos na papíře vypadá Exynos 990 lepší. Realita je však výrazně odlišná, jak nám názorně předvede jeden tester v následujícím videu.

Jako testovací platformy byly vybrány nenasytné hry jako NBA 2K20 a PUBG ve FullHD+ a 60Hz, přičemž výsledky jsou poměrně překvapující a výrazně v neprospěch Exynosu 990. Ten totiž trpí poklesy snímkové frekvence a je mnohem hůře postižen omezováním výkonu procesoru při vysokých teplotách. Průměrný počet snímků za senkudu se v NBA 2K20 vyšplhal na 39 fps u Exynosu a 54 fps u Snapdragonu. A v PUBG je rozdíl ještě markantnější se 40 fps oproti 59 fps. To je skok skoro o plných 50%…

Samozřejmě můžeme vše smést ze stolu jako nemožnost porovnávání rozdílných platforem, ale přece jen se jedná o rozdílné generace telefonu stejného výrobce. Tohle si asi Samsung jen tak za rámeček nedá a jde o další důkaz nesmyslnosti odlišných verzí stejného modelu pro jiné světové trhy.