Po řadě Huawei P40 bychom v těsném závěsu mohli očekávat i telefony Huawei Nova 7 a Nova 7 Pro. Podle zatím nepotvrzených informací by mohly být tyto stroje uvedeny už začátkem dubna/apríla. Termín jejich představení je sice ještě daleko, ale ne zas tak aby nemohly projít certifikačním úřadem 3C. Děje se tak v těchto dnech a také se začínají objevovat i některé z parametrů, které by mohly telefony řady Nova 7 mít.

V certifikačním výpisu figurují modely Huawei Nova 7 pod kódovými označeními JER-AN10 a JEF-AN00. A samozřejmě se z výpisu dozvíme jen to, zda budou mít přístroje podporu rychlého nabíjení. Vypadá to tedy tak, že Nova 7 a také i Nova 7 Pro dostanou podporu Super Fast Charging s výkonem 40 W. Certifikace 3C také potvrdila, že oba telefony podporují 5G sítě. Před časem prošel certifikací 3C i model Nova 7 SE a ten by měl podporovat rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W.

Podle předchozích zvěstí by měly telefony Huawei Nova 7 mít OLED displej s integrovaným snímačem otisků prstů. Pohánět by je měl procesor Kirin 990 5G, který patří k vlajkovým čipsetům společnosti. Nova 7 SE by mohl být osazen dosud neohlášeným procesorem Kirin 820 5G. Ten by měl být nástupcem Kirin 810 a měl by být určen pro telefony střední třídy s podporou 5G. Tím měla být snížena cena těchto přístrojů. Ovšem tato skutečnost není potvrzena výrobcem, ale tipaři vsázejí na to, že Kirin 820 5G by mohl debutovat zároveň s telefony řady Nova 7.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.