Společnost Motorola oficiálně představila další telefon své řady E. Přístroj dostal název Moto E6s a připojil se ke svým bratrům Moto E6, E6 Play a Moto E6 Plus. Tyto telefony byly uvedeny loni a Moto E6 je dokonce považován za jeden z nejlevnějších přístrojů společnosti. Celkově by se dalo říci, že do řady E spadají stroje s nižšími parametry a poměrně nízkou cenou.

A jak je tedy na tom novinkový Moto E6s? V podstatě stejně. Na první pohled nás o tom může přesvědčit i design s masivní bradou, silnějšími rámečky a větším kapkovitým výřezem. A také specifikace patří mezi ty skromnější. IPS LCD Max Vision displej má úhlopříčku 6,1 palce, rozlišení 1560×720 pixelů, poměr stran 19,5:9 a jemnost 282 ppi. Horní výřez je domovem přední selfie kamery s rozlišením 5 MPix. Zadní fotoaparát je duální se snímači 13 Mpix a 2 Mpix.

Procesor také spadá to té základní skupiny. Je jím MediaTek Helio P22 s osmi jádry a maximálním taktem 2 GHz. Doplňují jej skromné 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Předinstalovaným operačním systémem je Android 9 Pie. Baterie má poměrně přiměřenou kapacitu 3000 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 5 W.

V rámci konektivity zde najdeme 4G VoLTE, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, Micro USB a 3,5 mm audio jack. Skener otisků prstů je uložen na zádech telefonu. Rozměry Moto E6s jsou 155,6×73×8,5 mm při hmotnosti 160 gramů. Parametry jsou úsporné, cena by tedy měla být odpovídající. Tu však společnost Motorola zatím nezveřejnila. Potvrdila pouze, že telefon bude dostupný v Latinské Americe, Evropě a Asii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.