Před pár dny jsme se dočkali představení špičkových modelů řady Oppo Find X2 a X2 Pro, které patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k mání. Ostatně Pro varianta vyrovnala zatím maximální dosažené skóre v DxOMarku, takže fotoaparáty budou bez debat parádní. I zbytek výbavy rozhodně nezaostává díky třeba procesoru Snapdragon 865 nebo 6.7-palcovému AMOLED displeji s podporou HDR10+, 120 Hz obnovovací frekvencí nebo skvělých 1200 nitů maximálního jasu. Tvůrci také zvládli automatické přepínání na 60 Hz dle podpory v aplikacích. DisplayMate koneckonců ohodnotili tento displej jako A+, což se jen tak nějakému telefonu nepovede.

Zkrátka a jednoduše se jedná o parádní telefony a mnohé fanoušky tak zajímalo, v kterých státech konkrétně bude řada Oppo Find X2 oficiálně k dostání. Tvůrci odpověděli obratem a je tak k dispozici přesný seznam zemí kam se Find X2 podívá. Bohužel Česká republika v něm nefiguruje, ale to se asi dalo čekat. Případní zájemci však nemusí zoufat, protože do konce měsíce budou telefony ke koupi na evropské půdě v Holandsku. A nedlouho poté budou následovat Francie, Německo, Británie, Španělsko, Švýcarsko nebo třeba i překvapivě Rumunsko nebo Ukrajina. Cena však nebude zrovna nízká, 999 euro za základní verzi a 1199 za Pro variantu. Většina tak asi raději vyčká na OnePlus 8 od dceřiné značky.

Za pár dnů na čínském trhu se ale Oppo Find X2 nevyhnulo ani jedné velké kontroverzi, protože firma uvedla zavádějící údaje o váze telefonů na svých oficiálních stránkách. Základní verze váží 192 g místo uvedených 187 g a Pro varianta dokonce 209 g na místo oficiálně psaných 196 g. Celá kauza nakonec dokonce dospěla k tomu, že firma vydala oficiální omluvné komuniké o obligátní větou o prošetření celého problému a hlavně nabídla všem zákazníkům možnost refundace až do 24. března. Hezký vstřícný krok a reakce na situaci, nad kterou by leckdo jen mávl rukou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.