Značka Redmi zažila v loňském roce svůj velký úspěch, který následoval po uvedení telefonu Redmi K20 Pro. Stal se vlastně jakýmsi mezistupněm mezi Pocophone F1 a Pocophone F2, který nebyl dosud představen. Naopak se chystá uvedení modelu Redmi K30 Pro, od něhož všichni očekávají podobný úspěch jako od jeho předchůdce. Letošní K30 Pro totiž bude vybaven vlajkovým procesorem Snapdragon 865.

A jak už to u telefonů Redmi bývá, mají vždy velmi dobrý poměr cena/výkon. U Redmi K30 Pro se však šíří zvěsti, že bude poněkud dražší. Tato slova zazněla dokonce přímo od zástupců značky a podle nich bychom se měli připravit na cenu začínající na 430 dolarech. Přesto přese všechno by stále mělo jít o jeden z nejlevnějších přístrojů, který bude používat procesor Snapdragon 865. Aspoň to na svém twitterovém účtu tvrdí tipař Ishan Agarwal.

Druhým dechem Agarwal dodává, že značka se chce primárně zaměřit na cenu. Proto bude muset dojít k nějakým těm kompromisům. Neměli bychom proto očekávat špičkovou výbavu například u fotoaparátů. Potenciální kupci nemohou chtít zároveň nízkou cenu a parametry srovnatelné například s Xiaomi Mi 10 nebo 10 Pro. Nu a na základě těchto informací se začínají šířit zvěsti, že právě Redmi K30 Pro by mohl být na indickém trhu prodáván jako Poco F2. Má to svou logiku, protože Poco F1 byl ve své době vybaven vlajkovým čipsetem Snapdragon 845 a jeho cena byla skvělá. A všichni fanoušci stále čekají na jeho nástupce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.